Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Znów się zaczęło. Wiosenna zmora polskich kierowców

4
Podziel się

Na samochodach w całej Polsce pojawił się tajemniczy pył. Niektórzy kierowcy obawiają się, że ten może uszkodzić lakier w ich samochodach. Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Znów się zaczęło. Wiosenna zmora polskich kierowców
Żółty pył na samochodach niepokoi ich właścicieli (YouTube)
bEDSwcol

Żółty pył na samochodach niepokoi ich właścicieli. Wśród niektórych pojawiły się obawy, czy może uszkodzić lakier pojazdów. W jego zwalczaniu nie pomagają nawet częste wizyty na myjni. Zaniepokojeni zastanawiają się również, skąd bierze się nietypowy kurz. Problem ten znany jest od dawna i pojawia się co roku.

Żółty pył nie jest niczym niebezpiecznym. Kierowcy nie powinni obawiać się jego obecności na samochodach. Okazuje się, że kurz pochodzi od budzącej się do życia przyrody. Konkretnie wytwarzają go sosny i świerki, które bardzo intensywnie pylą w okresie wiosny.

bEDSwcon

Pył z sosen i świerków nie jest szkodliwy -  tak dla zdrowia, jak i lakieru. Nie muszą obawiać się go również alergicy, którzy bardzo cierpią w okresie wiosny. Na szczęście pył ten nie ma właściwości uczulających. Trzeba jednak uważać, gdyż może powodować podrażnienie błony śluzowej nosa i spojówek.

bEDSwcot
Zobacz także: Szczepienia w firmach. "Nic nie wiadomo, aby pula chętnych się zmniejszyła"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSwcoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Edmund
4 miesiące temu
Ta ta a u mnie już wysuszona sluzowka nosa od tego pyłu jak co roku .
Xxxxx
4 miesiące temu
To jest pył z brzóz i bardzo silnie uczula. Potrafi wywołać objawy nawet u osób nie cierpiących na alergię...
Obserwator
4 miesiące temu
Na szczęście pył ten nie ma właściwości uczulających. Trzeba jednak uważać, gdyż może powodować podrażnienie błony śluzowej nosa i spojówek.
bEDSwcoP
kira
4 miesiące temu
"Wśród niektórych pojawiły się obawy, czy może uszkodzić lakier pojazdów"-zwłaszcza u tych, którzy się dopiero wykluli z jajka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić