Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Nauczycielka wezwała policję. 20-latek i 14-latek bawili się pod szkołą

16
Podziel się:

20-letni mężczyzna na terenie szkoły w gminie Dubiecko (woj. podkarpackie) urządził swojemu znajomemu kulig. Do samochodu, na lince holowniczej, podpiął oponę i ciągnął na niej 14-latka. Kierowcy audi został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Nauczycielka wezwała policję. 20-latek i 14-latek bawili się pod szkołą
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

W poniedziałek 24 stycznia przed godz. 15, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze szkół w gminie Dubiecko, młody mężczyzna, na oponie podpiętej do samochodu, wozi nastolatka. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Dubiecku.

Policjanci ustalili, że 20-letni mężczyzna wjechał audi na teren szkoły, podpiął oponę linką holowniczą do swojego auta i urządził kulig 14-letniemu znajomemu. Całą sytuację zauważyła z okna nauczycielka.

Kobieta zawiadomiła policję. Powiedziała, że kiedy kierowca wszedł w zakręt, chłopiec spadł z opony, uderzając w murek. Na szczęście 14-latek nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Został oddany pod opiekę rodziców.

Ta forma rozrywki dla kierującego audi skończyła się wysoką grzywną. Za stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa innych osób poza drogą publiczną, policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

Policjanci przypominają, że taka zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią. Wystarczy chwila nieuwagi, zbyt duża prędkość, gwałtowne hamowanie, niewidoczna nierówność - kamień czy konar drzewa ukryty pod śniegiem, żeby doszło do tragedii, której nie da się już cofnąć.

Apelujemy zatem o rozwagę i przypominamy, że w wielu przypadkach to my sami stanowimy o swoim bezpieczeństwie apelują policjanci.
Zobacz także: Michał Kołodziejczak inwigilowany Pegasusem. Posłanka apeluje do wyborców PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
aw15
3 miesiące temu
Taka zabawa skończy się obrażeniami. Dla nauczycielki.
gbhhhh
4 miesiące temu
ok,ale za co mandat ??????
wb.
4 miesiące temu
Bezmyślność wielu ludzi nie ma granic. Zastosowana w tym przypadku "nauka" z pew3nościa odniesie skutek i powinna być szeroko upubliczniana.
Józef
4 miesiące temu
W Niemczech takiego gościa zakapowaloby 15 sąsiadów. Zdziwiko? Nie sądzę
Anna
4 miesiące temu
I po co te złośliwości? Wjechał na teren placówki, zapewne na boisko pokryte tartanem, albo trawą. Zryl, zniszczył nawierzchnię, a na dodatek naraził młodego na niebezpieczeństwo. Co tu krytykować?
Anna
4 miesiące temu
Dlaczego tak surowo oceniacie nauczycielkę? Zrobiła to, czego uczono ją całe życie, dobro dziecka ponad wszystko. Zachowała się właściwie.
Exżołnierz
4 miesiące temu
Ja a miejscu kierowcy ,,podziękowałbym,, nauczycielce, za jej ,,obywatelską,, postawę.
Exżołnierz
4 miesiące temu
polska to kraj pełen konfidentow, ludzi dwulicowych, zawistnych!
...
4 miesiące temu
Nie dziwi mnie... Nauczycielki to przeważnie bojące się życia, zmanierowane, oderwane od rzeczywistości i przekonane o swojej nieomylności typy, które wszędzie węszą pułapki. A nie mogła zwrócić uwagi chłopakom, tylko od razu musiała na paly dzwonić? Boi się rozmawiać z młodzieżą?
Absolwent LO ...
4 miesiące temu
Te uczycielki w dzisiejszych szkołach to jakieś miekiszony. W komunizmie taki kulig był normalką, dzieci się bawiły, traktorzysta cieszył, uczyciele mogli odpocząć od nieuków. Teraz! Policja, szykany.
Kali
4 miesiące temu
"Kierowcy audi został ukarany mandatem"? polska język trudna jest
Alto
4 miesiące temu
A KTÓRY to przepis mówi o tym że nie wolno POZA drogą publiczną????
kiwi
4 miesiące temu
piękna, obywatelska postawa pani dyrektor! brawo, medal się należy. teraz każdy pracujący w budżetówce tak będzie ratował swoje pobory?
Bolek
4 miesiące temu
Kablara
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić