aktualizacja 

Groźnie w Afryce. Apel papieża Franciszka

54

Papież Franciszek odniósł się do wydarzeń w Republice Środkowoafrykańskiej. Od grudnia sytuacja jest tam bardzo napięta. Przy okazji wyborów doszło do zamieszek.

Groźnie w Afryce. Apel papieża Franciszka
(Getty Images)

Papież odniósł się do wydarzeń w Republice Środkowoafrykańskiej po odmówieniu modlitwy "Anioł Pański". Jak relacjonuje portal Vatican News, Franciszek podzielił się z wiernymi swoją opinią na temat wyborów, które niedawno miały miejsce w tym kraju.

Papież Franciszek apeluje w sprawie Republiki Środkowoafrykańskiej

Franciszek wyraził aprobatę wobec dążeń mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej. Papież podkreślił, że taka postaw świadczy o ich pragnieniu utrzymania pokoju oraz zaapelował, aby nie zbaczali z obranej drogi. Uważa, że mogą to osiągnąć jedynie poprzez dialog oraz wystrzeganie się przemocy.

Lud dał wyraz swojemu pragnieniu, by dalej kroczyć drogą pokoju. Zapraszam wszystkie strony do braterskiego i pełnego szacunku dialogu, do odrzucenia nienawiści i unikania wszelkich form przemocy – podkreślił papież.

Obawy Franciszka o pokojowy przebieg wyborów nie jest bezpodstawna. Napięcia rozpoczęły się, gdy pod koniec grudnia zwyciężył je Faustin-Archange Touadéra, dotychczasowy prezydent. W odpowiedzi członkowie opozycji zarzucili rządowi, że doszło do sfałszowania wyników.

Zobacz także: Zobacz też: Papież pojawił się w białej masce. Franciszek wziął udział w modlitwie o pokój
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić