Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Papież Franciszek załamuje ręce. Dla wielu to będzie nokaut

299

Papież ostro skrytykował osoby, które w dobie pandemii koronawirusa wyjeżdżają na wakacje. Stwierdził, że to nieodpowiedzialne. Dodał, że ludzie powinni wykazywać się większą empatią.

Papież Franciszek załamuje ręce. Dla wielu to będzie nokaut
(Getty Images)

Podczas odprawiania niedzielnego nabożeństwa w Watykanie papież Franciszek powiedział, że czytał w mediach o osobach, które w trakcie pandemii koronawirusa unikają rządowych obostrzeń i wylatują za granicę. Podkreślił, że takie zachowanie nie jest właściwe. Ocenił także, że to samolubne.

Tacy ludzie nie myślą o tych, którzy zostali w domach, o tych, których dotknęły obostrzenia, ani o chorych na COVID-19. Myślą tylko o wyjeździe na wakacje i zabawie – ocenił Franciszek.

Papież krytykuje osoby wyjeżdżające na wakacje. "To mnie naprawdę zasmuciło"

W Watykanie niedzielna modlitwa Anioł Pański jest zwyczajowo celebrowana przez papieża z okna na placu św. Piotra. Tym razem, aby uniknąć rozprzestrzenia się COVID-19, nabożeństwo zostało przeniesione do wnętrza bazyliki i było transmitowane na żywo przez internet. Podczas krótkiej katechezy Franciszek stwierdził, że niepokoi go unikanie przez niektóre osoby obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem.

To mnie naprawdę zasmuciło – powiedział papież.

Papież Franciszek o pandemii. "Istnieje pokusa, aby dbać tylko o siebie"

Franciszek odniósł się także do najbliższych miesięcy. Stwierdził, że ciężko ocenić jak potoczy się walka z pandemią. Zauważył jednak, że wspólnie można ją wygrać.

Nie wiemy, jaki będzie dla nas rok 2021. Istnieje pokusa, aby dbać tylko o własne interesy. To, co wszyscy możemy jednak zrobić, to włożyć trochę więcej wysiłku, aby zadbać o siebie nawzajem – podkreślił papież.

Obejrzyj także: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić