oprac. Robert Czykiel| 

Debata przed II turą. Duda odmówił. Trzaskowski podsumował to jednym słowem

128

"Prezydent Duda nie pojawi się na debacie. Ogłosił walkower" - komentuje Rafał Trzaskowski na Facebooku. Kandydat Koalicji Obywatelskiej jest rozczarowany, że jego rywal nie chce wziąć udziału w debacie WP, TVN24 i Onetu.

Debata przed II turą. Duda odmówił. Trzaskowski podsumował to jednym słowem
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski zaatakował Andrzeja Dudę (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)

WP, TVN24 i Onet zaproponowały zorganizowanie debaty prezydenckiej przed II turą wyborów. Rafał Trzaskowski szybko wyraził gotowość wzięcia w niej udziału. Andrzej Duda jednak zrezygnował i zamiast tego udzieli wywiadu telewizji Polsat.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski ostro o decyzji Andrzeja Dudy

Pewne było, że decyzja aktualnego prezydenta wywoła oburzenie jego rywala. Trzaskowski odniósł się do sprawy na swoim Facebooku.

Prezydent Duda nie pojawi się na debacie. Ogłosił walkower. Do końca miałem nadzieję, że się zdecyduje, że stanie do prawdziwej rozmowy, a nie do ustawki. Miałem nadzieje, że wszyscy będziecie mogli porównać nasze wizje Polski, nasze pomysły, poglądy i postulaty. Walkower to nie tylko słowo, które dobrze podsumowuje ostatnią decyzję Andrzeja Dudy - to hasło, które określa całą jego prezydenturę - pisze kandydat KO.
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. "Debata jest jedyną szansą na poznanie kandydatów"

W dalszej części wpisu padają już konkretne zarzuty pod adresem Dudy. Trzaskowski zarzuca mu, że w trakcie swojej kadencji często nie reagował. Jego zdaniem tak było m.in. w przypadku osób niepełnosprawnych czy "szkodliwych ustaw i niszczenia konstytucji".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Po raz kolejny wypomniał mu także podwyższenie podatków, przekazanie 2 mld zł na TVP, czy niszczenie edukacji. "Dzisiaj, symbolicznie, Andrzej Duda podsumował całą swoją prezydenturę. Te 5 lat to jeden wielki walkower" - podsumował Trzaskowski.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić