Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Zwłoki w furgonetkach na lody. Makabryczne nagranie ze Strefy Gazy

Po ataku Hamasu Izrael szykuje się do odpowiedzi. Militarna operacja w Gazie wydaje się kwestią czasu. Niestety, bilans ofiar cywilnych wśród Palestyńczyków rośnie. Nie ma nawet miejsca na przechowywanie zwłok. Po sieci niesie się szokujące nagranie z furgonetką na lody.

Zwłoki w furgonetkach na lody. Makabryczne nagranie ze Strefy Gazy
Mobilne krematoria w Strefie Gazy (X)

W Strefie Gazy mieszkają ponad dwa miliony osób. Siły Zbrojne Izraela apelują do połowy z nich, aby przenieśli się na południe ze względu na działania prowadzone przez armię przeciwko Hamasowi. Palestyńska organizacja zakazuje jednak mieszkańcom Gazy opuszczania swoich domów.

Wedle najnowszych informacji w wyniku działań odwetowych Izraela po ataku Hamasu zginęło już około 2,75 tys. Palestyńczyków ze Strefy Gazy. Ofiar jest wiele, a z pewnością ich liczba wzrośnie. Pod gruzami zawalonych domów przebywać może wedle szacunków nawet tysiąc osób.

Tymczasem przy granicy ze Strefą zebrano tysiące izraelskich rezerwistów. Wydaje się, że wkroczenie wojsk na tereny palestyńskie jest tylko kwestią czasu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Izrael odpalił Iron Beam. Najskuteczniejsza broń na świecie w akcji

Strefa Gazy: Chowają zwłoki w pojazdach na lody

W związku z rosnącą liczbą ofiar Palestyńczycy podejmują dramatyczne działania. Nie mają już gdzie przechowywać zwłok. Sieć obiegło nagranie, na którym widać pojazdy przeznaczone do przewozu lodów. Jednak zamiast nich w środku znajdują się ciała ludzi.

Wygląda to przerażająco. Tym bardziej, że na jednym z takich pojazdów ma znajdować się reklama ukazująca twarz uśmiechniętego dziecka. Poniżej nagranie "mobilnej kostnicy".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wojna z Izraelem przeniesie się do Strefy Gazy?

7 października, kiedy Hamas zaatakował Izrael, walki toczyły się głównie na południu tego kraju. Terroryści opanowali kibuce, mordowali ludność cywilną. Porwali dziesiątki osób, których los jest nieznany. W wyniku działań bojowników zginęło 1,4 tys. Izraelczyków.

Odwet jest krwawy i brutalny. Liczba ofiar po stronie palestyńskiej zbliża się do 3 tysięcy. Gideon Sa’ar, minister w gabinecie premiera Izraela Benjamina Netanjahu powiedział, że konieczne jest całkowite zniszczenie Hamasu, bowiem ten stanowić będzie wciąż zagrożenie dla Izraela. Niestety cierpi na tym ludność cywilna.

Nadal nie wiadomo, jaka jest liczba osób przebywających w palestyńskiej niewoli. Mówi się o grupie od 120 do nawet 199 porwanych. Niektórzy z nich wedle doniesień ze Strefy Gazy giną w nalotach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić