Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Uwaga, nadchodzi załamanie pogody. Będzie ciężko

42
Podziel się:

Najgorzej ma być na południu Polski, gdzie spadnie nawet 15 centymetrów śniegu - ostrzega IMGW. Lepiej przygotować ciepłe ubrania i łopaty do odśnieżania.

Uwaga, nadchodzi załamanie pogody. Będzie ciężko
(flickr.com)

Tak zimno w tym roku jeszcze nie było. Nie tylko temperatura spadnie znacznie poniżej zera, ale pogorszą się także warunki dla kierowców. Padający deszcz i deszcz ze śniegiem będzie zamarzać, robiąc z dróg prawdziwe lodowiska. IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia dla pięciu województw.

Niebezpiecznie może być w woj. dolnośląskim, gdzie termometry pokażą w nocy z poniedziałku na wtorek nawet -13 st. C, a w dzień do -7 st. Podobne temperatury będą panować w województwie opolskim, dla którego również [wydano ostrzeżenie]
((http://www.imgw.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=165). Termometry pokażą tam do -9 st. C.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Także mieszkańcy woj. śląskiego muszą się przygotować na trudne warunki. Życie utrudniać będzie im deszcz ze śniegiem. Temperatura w dzień może sięgać -2 st.C, jednak w nocy termometry pokażą nawet -8 st.C, a w rejonach podgórskich do -14 st.C. W województwach świętokrzyskim i podkarpackim również można spodziewać się deszczu i śniegu, a także oblodzeń. Temperatury spadną tam do -3 st. C.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić