o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Aktywistka pozuje w podpasce. "Krwawimy razem"

127
Podziel się

Okres nadal jest postrzegany jako tabu - coś wstydliwego, o czym raczej głośno się nie rozmawia. Co jakiś czas pojawiają się jednak osoby, które chcą to zwalczać. Jedną z nich jest aktywistka o imieniu Georgia. Mówi stanowcze "dość wstydu!"

Aktywistka pozuje w podpasce. "Krwawimy razem"
Georgia (Instagram)
bErXZBIR

Jakiś czas temu Goergia zapozowała do zdjęcia w podpasce. Później zdecydowała się je upublicznić za pośrednictwem Instagrama.

Aktywistka chce w ten sposób walczyć z poczuciem wstydu. W związku z miesiączką jest ono wpajane dziewczynkom od najmłodszych lat.

Georgia opublikowała wspomniane zdjęcie w marcu. Kilka dni temu natomiast zostało ono udostępnione na profilu @freeda_en, który jest po prostu przestrzenią dla wszystkich kobiet.

bErXZBIT

Pod zdjęciem Georgii znalazł się bardzo wymowny opis. "Krwawimy razem" - spostrzega w nim aktywistka.

Nie chodzi o to, że jakoś specjalnie chcę pokazywać zdjęcie podpaski, ale chcę powiedzieć, że mam dosyć poczucia wstydu. Już nie wstydzę się używać słów “okres”, “tampon”, “podpaska”, “krew”, “kubeczek menstruacyjny”, “majtki menstruacyjne”. Dosyć wstydu. Jestem tu po to, aby o tym mówić, aby powiedzieć - KRWAWIMY RAZEM. To normalne zjawisko, często bolesne, a dla wielu osób dosyć okropne. Jest kosztowne, ale nie jest powodem do wstydu - podkreśla Georgia.
bErXZBIZ

Georgia: "To esencja naszego życia"

Aktywistka już kilka razy poruszała kwestię tabuizacji okresu. Niegdyś opublikowała na swoim profilu zdjęcie, na którym widoczny jest sznureczek od tamponu.

bErXZBJa
Rozumiem, że wiele osób może to obrzydzać i jestem przygotowana na hejt, ale tylko pomyślcie - wszyscy zostaliśmy wydani na świat przez ciało, które dla nas krwawiło. To prawdziwa esencja nowego życia - pisała pod tą fotografią.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErXZBJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
Magdaa
2 miesiące temu
Okres to nie temat tabu tylko normalna sprawa. Brawo
ździś
2 miesiące temu
A moja żona przekwitła.
erosoman
2 miesiące temu
wygoloną to chyba ma ?
bErXZBJv
wers
2 miesiące temu
na czoło niech sobie przyklei
Lotta
2 miesiące temu
Czy ta oryginalna "aktywistka" myśli ,że to kogoś onteresuje ? Każdy kto chce niech mówi,a ja uważam ,że nie ma takiej potrzeby . Nie można nikomu narzucać tematów osobistych,intymnych. Po co. Teoretycznie wszystko jest opisane ,a praktycznie to są osobiste sprawy i niekoniecznie powinno się o nich publicznie mówić, bo nie wiem czy to cokolwiek wnosi. To fizjologia.
gacek
2 miesiące temu
Wibrator też by pasował.
dno
2 miesiące temu
Kolejnym krokiem aktywistki powinien być plastikowy naganiacz w buzi .. no nie wstydźmy się .. ( świat schodzi na psy przez takie akcje, kto posunie się dalej )
marian
2 miesiące temu
Jem właśnie rosół i ten artykuł mi uświadomił, że jutro będzie pomidorowa.
kamil
2 miesiące temu
To dlaczego nie facetb z członkiem w zwodzie, należy przełamywać taboo
ewa
2 miesiące temu
Dno i nie jest to hejt, ale nazwanie rzeczy po imieniu!!!!
Socjopata
2 miesiące temu
Subtelności więcej.
Rrt123
2 miesiące temu
Aktywistka chyba ma sufity za niskie.
niegolony
2 miesiące temu
Czy te kobitki do końca porombało, czy zawsze takie były, tylko internetów nie było?
bErXZBJn
kocia
2 miesiące temu
paniusia niech jedzie do Czech ,tam chodzą z podpaskami po plaży ,bez majtek i stanikow w końcu człowiek to dzikus ,bo z cywilizacją nie ma nic wspolnego,niektorzy jeszcze siedzą na drzewie ,nawet potrzasanie nic nie pomaga
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić