Budzisz się w nocy o tej samej porze? Organizm wysyła sygnał

258

Przebudzanie się w nocy nikogo nie dziwi ani nie niepokoi. Jeśli natomiast regularnie wybudzasz się o tej samej porze, powinieneś przyjrzeć się swojemu organizmowi.

Budzisz się w nocy o tej samej porze? Organizm wysyła sygnał
Wybudzasz się w nocy? Zwróć uwagę na swój organizm (Getty Images, JuliaK)

Regularny sen to podstawa do tego, aby trwać w dobrym zdrowiu. Ważna jest zarówno jego długość, jak i jakość. W czasie snu przechodzimy przez kilka faz, a zgodnie z chińskim feng shui to, że budzimy się regularnie w nocy, wiele mówi o naszym organizmie.

Pobudka między 21 a 23

Jeśli budzisz się między 21 a 23 oznacza to, że możesz mieć problemy z tarczycą. W początkowej fazie snu organizm stara się unormować gospodarkę hormonalną. Budzenie się tuż po zaśnięciu lub problemy z zasypianiem mogą sugerować, że nadnercza produkują adrenalinę, która pobudza organizm.

Jeśli natomiast wybudzasz się między 23 a 1 w nocy to znak, że możesz mieć problemy z woreczkiem żółciowym, który wytwarza wtedy żółć do trawienia i wchłaniania pokarmów. Może to też być związane ze stresem, z którym zmagasz się na co dzień.

Pobudka nad ranem

Natomiast jeśli budzisz się między 1 a 3 w nocy to twój organizm oczyszcza się z toksyn. Za proces odpowiada wątroba. Jeśli wybudzasz się w tym przedziale godzinowym, możesz mieć problem z detoksem. Pomoże w tym spożywanie dużej ilości wody oraz ograniczenie alkoholu i nikotyny.

Pobudka między 3 a 5 rano może świadczyć o problemach z płucami. Wtedy krew pompuje tlen do mięśni i przygotowuje ciało do całego dnia. Między 5 a 7 rano jelito grube usuwa odpady z organizmu. Jeśli budzisz się z zamiarem skorzystania z toalety, może być to oznaka, że coś złego dzieje się z jelitem grubym.

Aby zminimalizować ryzyko wybudzania się w nocy, warto zadbać o swoje zdrowie. Chodzi głównie o wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, aktywność fizyczną i zminimalizowanie stresu.

Zobacz także: Sen jest kluczowym elementem w dochodzeniu do zdrowia po COVID-19
Autor: PCE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić