aktualizacja 

Dodaj do wody i podlej nią storczyki. Zaczną uginać się od kwiatów

17

Storczyki to jedne z najczęściej spotykanych kwiatów zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Świetnie zdobią nasze pomieszczenia, jednak tylko wtedy, kiedy odpowiednio o nie dbamy. Żeby mieć pewność, że twoje storczyki będą kwitły jak szalone, wystarczy, że dodasz ten jeden produkt do wody, a następnie podlejesz nią kwiaty. O czym mowa?

Dodaj do wody i podlej nią storczyki. Zaczną uginać się od kwiatów
Storczyki cieszą się ogromną popularnością (Adobe Stock, Mariola Kowalska)

Podlej storczyki tą mieszanką

Do wzmocnienia storczyków potrzebne będą ci drożdże spożywcze, z których przygotujesz domowy nawóz. Drożdże mają bowiem mnóstwo cennych mikroelementów, które ułatwiają pobieranie wody, a tym samym wzmacniają korzenie storczyka i pobudzają go do wzrostu. Co więcej, drożdże mają działanie grzybobójcze, w związku z czym twój storczyk będzie bardziej odporny na działanie chorobotwórczych drobnoustrojów.

Żeby przygotować domowy nawóz, wystarczy, że wymieszasz pół kostki drożdży w 2,5 litra wody, odstawisz miksturę na ok. godzinę, a następnie wykorzystasz roztwór do podlania storczyków. Zamiast klasycznego podlewania, możesz również wlać roztwór z drożdży do większej miski i wstawić tam storczyka. W ten sposób możesz nawadniać storczyki co około dwa tygodnie. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pielęgnacja orchidei. Domowe nawozy na piękne storczyki

Jak dbać o storczyki w domu?

Storczyki to rośliny, które mają specyficzne wymagania, o których oczywiście musimy pamiętać. Kwiaty te powinny mieć dostęp do światła słonecznego, jednak musimy zadbać o to, by promienie słoneczne nie padały na nie bezpośrednio. Dodatkowo zaleca się, by storczyki były umieszczone w przezroczystych doniczkach, przez które światło będzie miało szansę przedostać się do ich korzeni.

Trzeba również pamiętać o tym, że storczykom szkodzi nadmiar wody. Zamiast regularnego podlewania, lepszym pomysłem będzie postawienie doniczki w wodzie na godzinę, a następnie odstawienie storczyka na miejsce. W ten sposób storczyk "wypije" tylko wody, ile faktycznie potrzebuje, a my nie będziemy musieli martwić się o to, że przesadziliśmy z jej ilością.

Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić