Gdzie ukrył się pies? Tylko 5 proc. ludzi rozwiązuje tę zagadkę

7

Psy są nieodłącznymi towarzyszami ludzi od tysięcy lat. Nie tylko nam towarzyszą podczas codziennych spacerów, ale również pomagają w pracy. Na załączonym poniżej zdjęciu, wśród stada owiec, ukrył się jeden z nich. Czy jesteś w stanie go zauważyć? Tylko nielicznym udaje się to zrobić.

Gdzie ukrył się pies? Tylko 5 proc. ludzi rozwiązuje tę zagadkę
Gdzie ukrył się pies? (Facebook)

Często mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i wydaje się, że jest w tym wiele prawdy. Te inteligentne stworzenia są z nami od niepamiętnych czasów, nie tylko w domu podczas zabawy czy na spacerach, ale również i w pracy. Psy są zdolne do szybkiego uczenia się, są cierpliwe, a gdy zajdzie taka potrzeba - potrafią bronić zarówno swojego właściciela, jak i swojego terytorium.

Istnieje specyficzna grupa psów, które są przystosowane do wykonywania konkretnych zadań, które im powierzamy. Są to psy pasterskie. Zazwyczaj są to większe rasy, takie jak berneński pies pasterski, owczarki - niemiecki lub podhalański, ale także i nieco mniejsze, jak border collie czy - kojarzone głównie jako ulubiona rasa brytyjskiej królowej Elżbiety II - welsh corgi.

Czy potrafisz odnaleźć psa na zdjęciu?

Pewnego razu, zdjęcie wykonane w Wyoming w Stanach Zjednoczonych stało się popularne w internecie. Zdjęcie to zostało udostępnione przez użytkowniczkę Facebooka. Na pierwszy rzut oka widać na nim stado owiec. Jednak wśród nich ukrył się pies i wielu ludzi zastanawia się, gdzie on się schował. Czy jesteś w stanie go zauważyć na zdjęciu?

Ta zagadka bardzo spodobała się internautom, jednak nie wszyscy są w stanie zauważyć, gdzie pies się ukrył. Podobno tylko pięć procent społeczeństwa jest w stanie szybko odnaleźć psa na zdjęciu. Jeśli ciągle nie jesteś w stanie zauważyć, gdzie pies się ukrył, sugerujemy spojrzeć na drugi rząd owiec.

Biały pies doskonale opanował sztukę kamuflażu i przytulił swoją głowę do jednej z owiec. Widać, że mógł być dobrym stróżem i skutecznie zaskakiwać potencjalnych złodziei.

Ta zagadka, choć może wydawać się nieco absurdalna, dobrze pokazuje, że nasz wzrok może nas zmylić. Często naszą uwagę przyciąga jakiś szczegół, a to, czego szukamy - zwłaszcza jeśli dobrze wtapia się w otoczenie, na przykład pod względem kolorystycznym - przez pewien czas pozostaje dla nas niewidoczne. Zauważamy to dopiero, gdy uda nam się w pełni skupić. Tak jest i w tym przypadku - jasny pies, wśród białych owiec może na początku nie zostać zauważony.

Warto zauważyć, że tego typu zagadki to nie tylko dobra rozrywka dla dzieci. Mogą one również poprawić nasz nastrój w ciągu dnia, na przykład podczas przerwy w pracy.

Autor: WRO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić