oprac. Marta Kutkowska| 
aktualizacja 

Genialny patent na mrówki. Nasyp odrobinę, a pozbędziesz się problemu

107

Mrówki to bardzo pożyteczne stworzenia, pod warunkiem, że ich kolonia nie zagnieździła się akurat w pobliżu twoich upraw. Słynne "faraonki" to także niemały problem w blokach. Podpowiadamy, jakich środków użyć, by skutecznie je odstraszyć.

Genialny patent na mrówki. Nasyp odrobinę, a pozbędziesz się problemu
Mrówki potrafią być prawdziwą zmorą (Adobe Stock)

Mrówki to ważne i pożyteczne stworzenia. Warto pamiętać, że ich obecność odstrasza m.in. kleszcze. Mrówki potrafią także skutecznie spulchniać ziemię. Wielu z nas ma jednak z tymi owadami niemiłe wspomnienia. Jeśli pojawiają się w ogródku w dużej liczbie, nie tylko szkodzą roślinom, ale potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Podpowiadamy, jak sprawić, by wyniosły się z naszej posesji i nie niweczyły naszej ciężkiej, ogrodowej pracy.

Środek na mrówki w kuchennej szufladzie

By pozbyć się owadów, wystarczy użyć… proszku do pieczenia. Rozsyp produkt w dużej ilości w pobliżu gniazda mrówek. Proszek do pieczenia zawiera sodę oczyszczoną, która jest dla mrówek szkodliwa. Możemy zastosować także czystą sodę, efekt będzie identyczny.

Mrówki wchodzą na rośliny i niszczą liście? Spróbuj wymieszać proszek lub sodę z wodą, a gotowy płyn przelać do butelki ze spryskiwaczem. Popsikaj rośliny - gwarantujemy, że owady się wyniosą na dobre.

Mrówki w mieszkaniu - irytujący problem

Mrówki potrafią stać się prawdziwą zakałą, gdy pojawią się w mieszkaniu. Już sam widok tych stworzeń przyprawia o zawrót głowy. Najważniejsze to znaleźć trasę owadów i spróbować "załatać" ich drogę do pomieszczeń.

Jeśli jest to niemożliwe, należy wypróbować ten trik: przetrzyj wszystkie miejsca, w których widziałeś mrówki, mieszanką wody z octem. Mrówki nie lubią także olejków eterycznych, zwłaszcza miętowego, lawendowego i tymiankowego.

Jeśli nie masz dzieci, wypróbuj połączenie boraksu z ugotowanym żółtkiem. Mrówki nie tylko zjedzą trutkę, ale także zaniosą je do swojego gniazda, a ty będziesz się cieszyć świętym spokojem. 

Zobacz także: Sposoby na mrówki w domu. Zdradzamy, jak pozbyć się owadów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić