Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|

Kobieta zobaczyła ten napis na drzwiach. Wysłała nam zdjęcia

162
Podziel się:

Zamiast inicjałów trzech króli, mieszkanka jednego z podwarszawskich osiedli ujrzała coś zupełnie innego. Sąsiedzka otwartość pozytywnie ją zaskoczyła, dlatego też postanowiła się nią podzielić z szerszym gronem.

Kobieta zobaczyła ten napis na drzwiach. Wysłała nam zdjęcia
Czytelniczka wysłała nam zdjęcie sąsiedzkich drzwi (Materiały WP)

Styczniowe święto Trzech Króli wiąże się z powstawaniem charakterystycznych napisów na drzwiach osób wierzących. Chyba każdy z nas wie, co oznaczają skróty K+M+B, poprawiane z początkiem nowego roku. Kiedy pani Marta przechodziła korytarzem, jej oczom ukazał się nieco dłuższy napis. Cofnęła się i przeczytała zupełnie inny zapisek, niż mogła się spodziewać. Jego symboliczne znaczenie poruszyło kobietę.

Oto co czytelniczka zobaczyła na drzwiach sąsiadów

Na podesłanych do naszej redakcji fotografiach wyraźnie widzimy literki L+G+B+T, które tworzą razem skrótowiec LGBT, odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Posługiwanie się tym skrótem ma na celu podkreślenie różnorodności w kontekście tożsamości seksualnej i/lub płciowej. Nasza czytelniczka nie kryła zaskoczenia swoim odkryciem.

Zamiast inicjałów trzech króli, sąsiedzi napisali na swoich drzwiach skrótowiec LGBT. W ten sposób wsparli gejów, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Przyznam, że byłam zaskoczona tym posunięciem i musiałam się cofnąć, żeby upewnić się, że dobrze przeczytałam. Fajnie, że sąsiedzi są otwarci - szczerze przyznaje pani Marta.

Sąsiedzi wsparli LGBT. O życzliwą dłoń nie zawsze jest łatwo

Takie gesty cieszą tym mocniej, kiedy bierze się pod uwagę fakt, że osoby reprezentujące poszczególne mniejszości seksualne wciąż nie mają w naszym kraju łatwo. Choć z jednej strony zdaje się, że świadomość społeczna rośnie, wiele ludzi wciąż wykazuje się brakiem zrozumienia oraz zwyczajnym konformizmem czy ksenofobią. Dlatego też nawet takie drobne gesty sprawiają, że wiele osób może poczuć się bezpieczniej w miejscu, w którym mieszka. Z pewnością warto wspierać takie akcje!

Zobacz także: Dorota Masłowska o sytuacji osób LGBT+ w Polsce
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(162)
Haha
4 miesiące temu
Takie osoby czyli homo powinny już dawno zostać zagazowane w Auschwitz
Loca
4 miesiące temu
To ściema, widać artefakty na tym zdjęciu przy napisie. Jakiś nędzny grafik to preparował. Byle podpuścić ludzi do hejtowania, ale się nie udało. - ;P
Gość
4 miesiące temu
Pokażcie mi gdzie w Biblii pisze że to byli trzej królowie!? TO BYLI TRZEJ ASTROLOGOWIE. Straszne jak kościół wszystko przekręca .
Polak
4 miesiące temu
Do p. MARTY to nie są inicjały trzech króli, proszę zacznijcie uczyć się na temat swojej Religi, do jakich oni szkół chodzili, masakra. A co do tego skrótu na drzwiach to prosze żal im dupe ściska ze muszą pisac LGBT NA DRZWIACH
Grzecznik
4 miesiące temu
K+M+B 2022 na pokaz, do kościoła na pokaz,do komunii na pokaz a prywatnie Ci nadgorliwi mają więcej na sumieniu niż Ci co żyją kierując się własnym sumieniem. Spowiedź nie oczyszcza sumienia i nie zaczynasz od nowa. Ludzie Cię widzą i wiedzą jaki jesteś naprawdę.
adam
4 miesiące temu
Zapomnieli, jak ich pokarało 40 lat temu podwójną empidemią.
Albin Mucha
4 miesiące temu
taaaa... proponuje jeszcze zmieniać rzeczy codziennego użytku jak auta BMW na lgBtMW i elektronikę LG na LG+bt...masakra
Ech
4 miesiące temu
Poprawna wersja zapisu to C+M+B, co oznacza "Christus Mansionem Benedicat"
Ale
4 miesiące temu
Hetrofoby znowu bredzą
Babka
4 miesiące temu
Brawa dla sąsiadów za odwagę.
gnago
4 miesiące temu
bezzasadny dla obiektywizmu mediów artykulik
Hanyss
4 miesiące temu
Jak bym zlapal jednego co mi tak na drzwiach by napisal w odbyt mu wsadze rynne by swoje ...edalskie poglady mial dla siebie i nikomu nie zawracal gitary
avatar
4 miesiące temu
Teraz trzeba POdpowiedzieć tym sąsiadom, aby namalowali sobie na drzwiach sierp i młot.!!!! Każdy ma prawo manifestować swoje przekonania ( sierp) i POziom inteligencji (młot) !!!!!!
rrrrrrrrrrr
4 miesiące temu
ale głąby teraz się pisze LGBTQI+ samo LGBT troche słabe w 2022 roku moim zdaniem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić