Kobiety Czesława Niemena. Pierwsza była sąsiadka z Białorusi

48

16 lutego 2022 roku Czesław Niemen obchodziłby 83. urodziny. Legendarny muzyk, który stworzył utwory, takie jak "Dziwny jest ten świat" czy "Wiem, że nie wrócisz", inspiracje do ich powstania czerpał z życia. Jego znaczącą częścią były piękne kobiety, które obdarzał swoim uczuciem. Wśród nich, Małgorzata Krzewińska, z którą artysta był do samego końca.

Kobiety Czesława Niemena. Pierwsza była sąsiadka z Białorusi
Czesław Niemen z żoną Małgorzatą w 1979 roku (PAP, Marek Broniarek)

Czesław Niemen zmarł 17 stycznia 2004 roku w Warszawie. Przez lata zmagał się z nowotworem układu chłonnego, choć za przyczynę jego śmierci uznano powikłania związane z chorobą płuc. Legendarny muzyk, który 16 lutego 2022 roku obchodziłby 83. urodziny, tworzył do samego końca. W podróży przez życie towarzyszyły mu ukochane kobiety - w tym Małgorzata Krzewińska (później Niemen), którą nazywał "miłością życia".

Życie Czesława Niemena wypełniały piękne kobiety

Czesław Niemen był żonaty dwukrotnie. Z Marią Klauzunik, która była jego sąsiadką, pobrał się 1958 roku. Ich drogi szybko się jednak rozeszły, ponieważ Maria została na Białorusi, a on wyjechał razem z rodziną do Polski. Klauzunik dołączyła do niego po dłuższym czasie. W Polsce wzięli ślub kościelny. Niedługo potem powitali na świecie swoją córkę, która otrzymała imię po matce. Maria do 5. roku życia mieszkała z babcią.

Mieszkałam w żeńskim internacie, w którym nie było miejsca dla mężczyzn, a pieniędzy na wynajem nie mieliśmy. Mąż pomieszkiwał w piwnicy Liceum Muzycznego w Gdańsku, następnie w Sopocie. Ja przez niecały rok z Marysią u jego rodziców w Białogardzie. Zaakceptowali mnie, nie miałam tam źle - zdradziła Klauzunik w rozmowie z "Na Żywo".

Choć darzyli się silnym uczuciem, ich związek nie przetrwał. Maria miała dosyć tego, że Niemen nie podejmuje się "normalnej" pracy, a tworzy muzykę, za którą wówczas nie otrzymywał wielkich pieniędzy. Doszło do tego, że wyrzuciła go z domu, co zakończyło się rozwodem w 1971 roku. To dla niej artysta napisał utwór "Wiem, że nie wrócisz".

Małgorzata - "miłość życia" Czesława Niemena

Po rozstaniu z pierwszą żoną, Czesław Niemen związał się z włoską piosenkarką, Faridą Gangi. Ich przelotny romans nie trwał długo, bo w 1973 roku muzyk poznał Małgorzatę Krzewińską, z którą pozostał do końca swojego życia. Małgorzata była od niego młodsza o 16 lat, zaledwie 5 lat starsza od pierwszej córki, Marii. Wzięli ślub po dwóch latach znajomości, a owocem ich miłości były dwie córki: Natalia oraz Eleonora.

Pierwsza córka Czesława Niemena utrzymuje, że cieszyła się szczęściem ojca i narodzinami dwóch sióstr. Jej relacje z Małgorzatą były jednak inne. Według doniesień, od zawsze dochodziło między nimi do zgrzytów i spięć.

Zobacz także: #gwiazdy: Natalia Kukulska stanęła w obronie córki Czesława Niemena. O co poszło?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: ALLE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić