aktualizacja 

Ksiądz adoptował dziecko. Natychmiastowa reakcja ludzi

18

Ks. Marcin Filar, prowadzący na TikToku konto "padrefilar" wywołał swoje poruszenie swoją najnowszą publikacją w tej aplikacji. Duchowny poinformował, że adoptował dziecko, choć ten nietypowy krok spotkał się z burzliwą reakcją wśród widzów.

Ksiądz adoptował dziecko. Natychmiastowa reakcja ludzi
Ksiądz poinformował o duchowej adopcji dziecka poczętego. (Twitter, ks. Marcin Filar)

Marcin Filar to ksiądz będący jednocześnie głównym duszpasterzem młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej. Duchowny prowadzi także na TikToku popularne konto "padrefilar", na którym dzieli się różnorodnymi przemyśleniami na temat sfery duchowej czy też aktualnych wydarzeń.

Ksiądz wzbudził spore kontrowersje najnowszą publikacją złożoną z kilku zdjęć. Duchowny pochwalił się bowiem, że adoptował dziecko. Co więcej, poinformował, że zamierza poświęcić mu 5 minut dziennie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pozycja Kościoła w Polsce słabnie? "Pewne drogi się rozchodzą"

Wszystko wyjaśniło się na kolejnych etapach rolki opublikowanej przez księdza. W ten sposób ks. Marcin Filar chce zachęcić do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Co więcej, duchowny posiada także aplikację, która opowiada o rozwoju dziecka, które jest - według opisu - "zagrożone zabiciem w łonie matki".

Duchowa adopcja trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej. Co więcej, osoba decydująca się na adopcję powinna odmawiać krótką modlitwę w intencji dziecka oraz jego rodziców, a możliwe jest także dołączenie dowolnego, wybranego przez siebie postanowienia.

Wielkie kontrowersje w sieci. Komentujący reagują

Informacja o duchowej adopcji wzbudziła sporą burzę w komentarzach. Choć nie brak głosów chwalących postawę księdza, to pojawiło się także sporo opinii sugerujących, że taka akcja nie jest realnym wsparciem dla kobiet w ciąży. Komentujący zauważają, że "modlitwa nie sprawia, że matki będą mieć pieniądze na wychowywanie dzieci", a duchowa adopcja za pośrednictwem aplikacji służy "do poprawiania sobie humoru nie robiąc nic, ale udając, że coś robisz".

Filmik można zobaczyć TU

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić