aktualizacja 

Ksiądz zapytał dzieci o prezenty na komunię. Tego się nie spodziewał

64

Ks. Rafał Główczyński postanowił zgłębić temat prezentów kupowanych z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Zapytał o nie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Duchowny przyznał, że nie takich odpowiedzi oczekiwał. Jednocześnie zwrócił się z apelem do rodziców.

Ksiądz zapytał dzieci o prezenty na komunię. Tego się nie spodziewał
Ksiądz Rafał zapytał dzieci o prezenty na Pierwszą Komunię. (YouTube)

Sezon komunijny w pełni. Ks. Rafał Główczyński, szerzej znany w sieci jako "Ksiądz z osiedla" zapytał swoich uczniów, z czym im się kojarzy Pierwsza Komunia. Nagranie opublikował na swoim kanale na YouTube.

Ze stresem; z przyjęciem pana Jezusa do serca; z prezentami; z opłatkiem; z radością - odpowiadały dzieci.

Zapytał również o to jakie prezenty najczęściej dostają dzieci z okazji Pierwszej Komunii Świętej. "Rowery; komputery; łańcuszek z Maryją; pieniądze; telefony; tablety; quady; hulajnogi" - usłyszał ksiądz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zegarki, rowery i walkmany. Czar komunii minionych dekad

Następnie duchowny zwrócił się do dzieci z pytaniem o to, jakie prezenty chciałyby otrzymać. - Tutaj przyznaję, że te odpowiedzi nie są aż tak religijne, jakbym osobiście marzył - stwierdził ks. Rafał.

Pieniążki; ja już jeden prezent dostałam - pojechałam do Izraela; nowy telefon; nowe rolki; koszulki piłkarzy; konsolę; fajną grę, nowy rower - wyliczały dzieci.

Tylko jedna z uczennic odpowiedziała, że "prezent nie jest najważniejszy". - Dla mnie ważne jest tylko to, żeby przyjąć pana Jezusa do serca - wyznała dziewczynka.

Tak jak słyszymy, dla dzieciaków Pierwsza Komunia to nie tylko pan Jezus, ale też trochę stresu i konkretne oczekiwania w związku z prezentami, które do tanich nie należą - podsumował ksiądz.

Rodzice w rozmowie z księdzem przyznali, że są zadowoleni z tego, że w większości parafii obowiązują alby, dzięki czemu nie ma w kościele rewii mody, bo wszystkie dzieci mają taki sam strój. Duchowny zapytał rodziców o to jakich prezentów nie kupować dzieciom pierwszokomunijnym.

Proszę nie kupować quadów dzieciom, gdyż może to się skończyć tragedią - odpowiedziała jedna z rozmówczyń.

"Myślę, że obdarowanie kogoś bardzo drogim prezentem może być po prostu niezręczne. Później rodzice mogą czuć się zobowiązani, że też takie coś muszą kupić, a nie każdego na to stać" - stwierdziła inna kobieta.

Na koniec duchowny zwrócił się do rodziców dzieci pierwszokomunijnych z ważnym apelem.

Oddajmy Pierwszą Komunię Jezusowi i dzieciom i zróbmy wszystko, aby to się przede wszystkim wiązało z pięknym przeżyciem duchowym a wszystko inne niech będzie elementem towarzyszącym, a nie dominującym. Naprawdę to się może udać! Tylko dorośli, to od was zależy najwięcej - apeluje ksiądz.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić