aktualizacja 

"Ksiądz związał mi tatuaż". O co chodzi? Duchowny wyjaśnia

40

Wciąż często się zdarza, że członkowie Kościoła Katolickiego negatywnie postrzegają tatuaże jak i tych, których ciała zdobią. Co ciekawe, są tacy, którzy są przekonani, że przyczyniają się one do problemów z płodnością. Popularny ksiądz wyjaśnił w mediach społecznościowych, na czym polega stosowana przez niektórych duchownych praktyka "związywania tatuażu". O co chodzi i jak to się ma do płodności?

"Ksiądz związał mi tatuaż". O co chodzi? Duchowny wyjaśnia
O co chodzi ze "związywaniem" tatuażu? Znany ksiądz tłumaczy (Pixabay, TikTok)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz cieszący się dużą popularnością w mediach społecznościowych wyjaśnił na TikToku, na czym polega obrzęd "związywania tatuażu". "Związujemy tatuaż i oddajemy go pod krzyż Chrystusa" - tłumaczył w nagraniu. Przytoczył także przykład kobiety, której taka praktyka miała pomóc w problemach z płodnością.

Kanał księdza Jarosiewicza na TikToku obserwuje prawie 300 tys. osób. Pod wspomnianym filmikiem użytkownicy zostawili aż prawie 10 mln polubień.

Teraz za sprawą Michała Marszała i twórców jednego z największych profili w mediach społecznościowych Make Life Harder, wokół nagrania znowu zrobiło się głośno. Jednych solidnie rozbawiło, inni słowami księdza są wręcz oburzeni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ciałoterapia: wytatuowała plemnik na brzuchu. Do lekarki zgłosiła się po latach, gdy zrozumiała konsekwencje

Chodzi o filmik dotyczący "związywania tatuażu". Na początku nagrania widzimy kobietę, która mówi, że "ksiądz na rekolekcjach związał jej tatuaż". "Dzięki temu mamy ten dar boży" — tłumaczy i wskazuje na malutkie dziecko. Twierdzi ona, że w staraniach o dziecko pomogło jej właśnie "związanie tatuażu", które wykonał polski ksiądz w kościele w Oslo.

"Związywanie tatuażu to modlitwa, dzięki której ta osoba, którą widzieliście w filmiku, ma dzieciątko" — tłumaczy ks. Piotr Jarosiewicz.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Duchowny od wielu lat uparcie przekonuje o negatywnym działaniu tatuaży. Na czym opiera swoje przekonania? Otóż na słowach z Biblii. "Nie będziesz nacinał ciała na znak żałoby po zmarłym ani umieszczał na ciele znaków tatuażu" (Kpł 19,28)".

Część osób jest wyraźnie wzburzona słowami księdza. "Mam tatuaże i jestem w ciąży", "Przecież to jakieś herezje" - czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić