aktualizacja 

Lubisz spać na brzuchu? To wiele o tobie mówi

75

Wiele osób uwielbia spać na brzuchu. W ten sposób najlepiej się relaksuje i odpoczywa. Co ta pozycja mówi o tobie, o twoim zdrowiu i osobowości? Sprawdź!

Lubisz spać na brzuchu? To wiele o tobie mówi
Spanie na brzuchu - co oznacza? (Getty Images)

Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję do spania. Jedni kochają spać na boku, inni na wznak, a jeszcze inni na brzuchu. Wydawać by się mogło, że pozycja, którą wybieramy nie ma kompletnie znaczenia. Specjaliści od snu uważają jednak inaczej.

Pozycja, w której śpisz ma znaczenie

Eksperci twierdzą, że to jaką wybieramy pozycję wiele o nas mówi, ale wpływa też na jakość naszego snu: czy mamy koszmary, czy się wysypiamy, a także co nam dolega w kontekście zdrowia.

Co oznacza spanie na brzuchu?

Okazuje się, że osoby, które najczęściej śpią na brzuchu nieustannie szukają przygód. Ich nastrój bardzo się waha, krótko mówiąc: mają charakterek. Do życia podchodzą spontanicznie, nie planują zbyt wiele, korzystają ze wszystkich okazji, które przyniesie im los. Nie zawsze jednak podejmują słuszne decyzje.

Według specjalistów osoby, które śpią w ten sposób, nie lubią stabilizacji.

Podobno osoby, które śpią na brzuchu częściej miewają satysfakcjonujące sny. A to wpływa na poranki w dobrym humorze i gotowość do działania od samego rana. Według niektórych doniesień ekspertów, pozycja ta gwarantuje również częstsze sny erotyczne.

Ułożenie ciała ma determinować to, że sny danej osoby na pewno nie będą spokojne. Eksperci twierdzą, że mogą to być zarówno sny erotyczne, jak i koszmary.

Zobacz także: Sen jest kluczowym elementem w dochodzeniu do zdrowia po COVID-19
Autor: PCE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić