Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Matka 7-latka wywołała burzę. Syn musi płacić kobiecie czynsz

70
Podziel się

TikTokerka o pseudonimie "craftedandcozy" ma siedmioletniego syna i... spore kontrowersje wokół swoich metod wychowawczych. Ostatnio zamieściła na swoim profilu filmik, który wywołał internetową burzę.

Matka 7-latka wywołała burzę. Syn musi płacić kobiecie czynsz
Craftedandcozy - influencerka z TikToka (TikTok)

Influencerka o pseudonimie "craftedandcozy" to typowa "nowoczesna mama". Na swoim TikToku chętnie dzieli się z innymi rodzicielkami poradami i krótko mówiąc, swoim stylem życia.

Uczy dziecko szacunku do pieniądza

Ostatnio jednak zamieściła na portalu filmik, który wzbudził niemałe kontrowersje. Kobieta zdradziła w nim, że pobiera od swojego 7-letniego syna... opłatę za czynsz. Jak tłumaczy TikTokerka, w ten sposób uczy dziecko "wartości pieniądza i odpowiedzialności".

Mam 7-letniego syna. Codziennie dostaje listę zadań do wykonania. Gdy zrobi je wszystkie, daję mu dolara. Pod koniec miesiąca syn musi opłacić rachunki. Płaci je mnie. Chodzi o czynsz, prąd w jego pokoju i Internet do iPada. Dzięki temu rozumie, że w ciągu miesiąca ma dwie skarbonki - pieniądze na rozrywki i pieniądze na rachunki - mówi "craftedandcozy".

Kobieta twierdzi, że to od niego zależy, do której skarbonki wrzuci oszczędności. Pieniądze chłopca, które on jej "płaci" wpłaca na jego konto oszczędnościowe.

Filmik obejrzano już 2,7 mln razy i wywołał burzę w internecie. Zdania internautów były podzielone.

Okej, ale on ma 7 lat. Dlaczego nie pozwolisz mu po prostu być dzieckiem i nie zaczekasz z tym dopóki nie będzie nastolatkiem? - oburzał się jeden z internautów.
Rozumiem takie podejście. Uczy dzieci wartości pieniądza i ciężkiej pracy. Poza tym pieniądze idą na konto, a nie są trwonione na słodycze itp. - mówił z kolei inny.

Czy jest to rzeczywiście "parenting hack"? A może są lepsze sposoby na nauczenie dziecka szacunku do pieniądza?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
XYZ
3 miesiące temu
Będą jaja, jak siedmiolatek zrezygnuje z najmu i się wyprowadzi.
🇳🇱🇳🇱🇳🇱�...
3 miesiące temu
Super...szacun do kasy ...
lexus
3 miesiące temu
bardzo dobrze! 7 lat to wiek idealny. mój 7 latek woli oszczedzac hajs niz wydawac, bo wie ze kupi sobie cos lepszego byle poczekac. ale 10 latek inaczej, wyda wszystko co ma na gry, bo przeciez i tak dostanie od rodziny. popieram naukę 7 latków. sam może wprowadze opłate za czynsz moim chłopakom
A PIT wypełni...
3 miesiące temu
Ma prawny obowiązek utrzymywać dzieciaka. Ono może mieć pieniądze albo z przysądzonych mu alimentów, albo renty czy świadczenia rodzinnego, albo z jakiejś własnej działalności - np udziału w reklamie czy sprzedaży swoich obrazków, albo z darowizny od rodziny w tym od niej. W każdym z tych wypadków jeśli pobiera te pieniądze od dziecka to powinna wykazać je jako dodatkowy przychód w zeznaniu podatkowym. Tak że zapraszamy polskie naśladowniczki do ujawniania takich swoich pomysłów na portalach społecznościowych. Z Poważaniem Urząd Skarbowy.
Siwy
4 miesiące temu
Pojebana. Takie coś to dla 14 latka a nie dla dziecka ktore potrzebuje zabawy i miłości oraz poczicia bezpieczenstwa.
༄༄<3
4 miesiące temu
Niby spoko, że chce dobrze wychować dzieciaka, ale mam wątpliwości czy nie ma innych równie skutecznych sposobów na to.
jajestemwycze...
4 miesiące temu
Nie tylko ona. Maciuś też bierze czynsz ...
albin
4 miesiące temu
Mądre podejście ja swojego nie nauczyłam,chociaż się starałam to on miał w nosie nauki i dobre przykłady. Przepisałam na niego za życia mieszkanie to wyrzuca mi moje rzeczy i ciuchy z domu. zastanawiam się czy nie odebrać mu tego mieszkania gdyż nie ma roku od przepisania
Nihil novi
4 miesiące temu
A cóż to za kontrowersje??? Połowie rozwódek dzieci opłacają czynsz i zresztą nie tylko czynsz bo czasem nawet zabawy z nowym gachem - bo alimenty to są pieniądze dzieci. Ta akurat jest na tyle uczciwa że się z tym nie kryje.
Iga
4 miesiące temu
Typowa Amerykanicha. Gruba i rozwalona kapskiem na kanapie, w życiu nie pracowała, ale ma polisę na życie w postaci dziecka, na które złapała jelenia, co tyra, żeby ona mogła tylko żreć i obnażać swoją głupotę przed obcymi ludźmi.
Przebudzony
4 miesiące temu
Niech poczeka do starości, gdy syn przejmie nad nią opiekę. Pozdrowienia dla myślących.
EMI
4 miesiące temu
I to jest super droga wychowawcza. Tak trzymać.
bez szyderstw
4 miesiące temu
Idź do roboty i zajmij się dzieckiem a nie tu po internetach godzinami wysiadywać.
Genowefa
4 miesiące temu
Fake, ustawka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić