Mając 8 miesięcy, ważył 20 kg. Nie uwierzysz, jak wygląda po 8 latach

41

Santiago Mendoza był uważany za jedno z najgrubszych dzieci w Kolumbii. Gdy jego chorobliwa otyłość zwróciła uwagę mediów, chłopcem zajęło się grono specjalistów, które pomogło mu zrzucić kilogramy. Jak teraz wygląda?

Mając 8 miesięcy, ważył 20 kg. Nie uwierzysz, jak wygląda po 8 latach
Santiago Mendoza z mamą (screen Youtube.com/truly)

Kiedy w 2014 roku Santiago Mendoza skończył 8 miesięcy, ważył aż 20 kg. To przeciętna waga 6-latka. Był wówczas uznawany za jedno z najgrubszych dzieci w Kolumbii. Przez nadprogramowe kilogramy chłopiec zaczął mieć problemy z poruszaniem się. Nie był w stanie udźwignąć ciężaru własnego ciała.

Powodem nadwagi było to, że matka Santiago za każdym razem, gdy chłopiec zaczynał płakać, podawała mu butelkę z mlekiem. Chciała go w ten sposób uspokoić. Problem jednak tkwił w tym, że kobieta zbyt często karmiła malucha, przez co przyjmował za duże ilości kilokalorii, więc tył.

Od urodzenia był niespokojny i lękliwy, więc kiedy zaczynał płakać, po prostu go karmiłam - mówiła jego mama.

Spektakularna metamorfoza

Przed laty o chorobie Santiago dowiedziały się media, które nagłośniły sprawę. Do jego rodziców zgłosiła się fundacja zajmująca się pomocą otyłym dzieciom. Chłopiec trafił do specjalistycznej placówki w Bogocie, gdzie był pod opieką wielu specjalistów, m.in. dietetyków i psychologów.

Prawdopodobnie będzie potrzebował długotrwałego leczenia, edukacji, zdrowej żywności i aktywności fizycznej w starszym wieku. W przeciwnym razie w przyszłości mógłby cierpieć na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi i poważne problemy ze stawami - stwierdził przed laty chirurg Cesar Ernesto Guevar w jednym z wywiadów na temat stanu zdrowia Santiago.

Dziś chłopiec ma już prawie 9 lat i zupełnie nie przypomina siebie z przeszłości. Kuracja odchudzająca i wsparcie ekspertów uchroniło go przed wieloma chorobami, które są następstwem przewlekłej otyłości, szczególnie w tak młodym wieku. Santiago może cieszyć się zdrowiem i pełną sprawnością.

Zobacz także: Szok na porodówce. 25-latka urodziła dziewięcioraczki
Autor: JPI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić