Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Zuzanna Sierzputowska
|

Nazwała syna Lucyfer. Reakcja ludzi szokuje

19
Podziel się

27-letnia mieszkanka Wielkiej Brytanii zdecydowała się nadać swojemu dziecku nietypowe imię. Niestety jej wybór wywołał niemały skandal. Wszystko przez jednoznaczne skojarzenia internautów.

Nazwała syna Lucyfer. Reakcja ludzi szokuje
Wiele dzieci otrzymuje imiona na cześć bohaterów seriali i filmów, zdj. ilustracyjne (©kieferpix - stock.adobe.com)

Nadawanie dzieciom imion, które stały się popularne dzięki serialom, nie jest niczym nowym. Jednak ten konkretny przypadek wywołał mnóstwo kontrowersji. Josie Barnes wyznała, że dostaje wiele obrzydliwych wiadomości, a nawet groźby śmierci. A wszystko przez to, że jej siedmiomiesięczny syn nazywa się Lucyfer.

Przez imię dziecka dostaje groźby. Broni swojego wyboru

27-letnia mama miała świadomość, że imię chłopca prawdopodobnie spotka się z różnymi, niekoniecznie pozytywnymi reakcjami. Kobieta podkreśliła podczas rozmowy w studio telewizyjnym, że na szczęście jest gruboskórna, dlatego też mało przejmuje się krążącymi opiniami. Nic jednak nie tłumaczy tak okrutnego odzewu ze strony internautów.

Mama Lucyfera m.in. przeczytała, że spłonie w ogniu piekielnym, a chłopiec będzie prześladowany przez całe życie. Kobieta ze smutkiem zauważa, w jakim społeczeństwie żyjemy - jak można zastraszać siedmiomiesięczne dziecko? Co więcej, nie tylko Josie nadała takie imię swojemu synowi. Na fali popularności netfliksowego "Lucyfera" imię głównego bohatera otrzymało wiele innych maluchów.

"To mój, niezwiązany z satanizmem, wybór"

Wiele osób zarzucało Josie, że wyznaje satanizm i stąd takie, a nie inne imię syna. Kobieta odparła zarzuty, twierdząc, że długo zastanawiała się nad doborem imienia i nie ma to nic wspólnego z wiarą. Barnes miała wybrane też imię dla dziewczynki - Narnia.

Kobieta wyznała również, że nie sądziła, iż w ogóle będzie mogła mieć drugie dziecko. Josie ma częściowy paraliż, który utrudnia donoszenie ciąży. Mama Lucyfera wiedziała też, że chłopczyk będzie jej ostatnim dzieckiem. Dodała też, iż narodziny zdrowego syna są w jej przypadku niezaprzeczalnym cudem.

Kobieta tłumaczyła, że znaczenie imienia można przetłumaczyć na "niosące światło" lub "poranną gwiazdę". Cząstka "lux" oznacza w łacinie właśnie światło. Niestety zdecydowana większość internautów w ogóle nie trudzi się znalezieniem etymologii imienia. Do tego grona zaliczyło się również kilkoro członków rodziny Josie. Ta jednak nie miała zamiaru zmienić imienia i postawiła na swoim.

Film wyjaśniający całą historię pojawił się na TikToku mamy małego Lucyfera. Wiele osób wsparło kobietę i oburzyło się, jak można wysyłać w jej stronę tyle okrutnych wiadomości.

Zobacz także: Nietypowe imiona dzieci polskich gwiazd
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Milena
5 dni temu
Teraz świat jest pełen ateistów,szatanistow, opętanych,nawiedzonych itd.Ta zrobiła ogromną krzywdę dziecku, ale nawet jakby miał inne imię wychowany przez taką matkę niczego dobrego nie zwiastuje.
emma
7 dni temu
Lucyfer film leci w TVP co w tym zlego beda go nazywac lucek albo jak kto lubi cyferek hihihi
Smutne
7 dni temu
Nadając takie imię, wykluczyła dziecko z chrześcijaństwa, bez względu na jego odłam. Przecież nikt nie ochrzci dziecka takim imieniem w żadnym z chrześcijańskich kościołów. Ona musi należeć do jakiejś sekty. Już nazywają ją matką Lucyfera i o to jej chodziło, by przybrać tę bluźnierczą nazwę. Biedne dziecko. Dziwne, że urzędnicy pozwolili na takie coś. Oznacza to tylko, że urzędnicy są z tego samego źródła co ona.
Pat Garret
1 tyg. temu
Lucyfer oznacza "Niosący światło" jakby ktoś nie wiedział. To odpowiednik Prometeusza.
Jajjjcko
1 tyg. temu
Mądra nie ejst, alno czci szatana i stąd ten wybór. Słowem mamuśka patologiczna. Może zemściła się na dziecku za ciężki poród lub na ojcu dziecka. Poleciała do telewizji i pewnie o to chodziło, żadne brajanki, dżesiki, nikole, tymki wrażenia już nie robią.
gacek
1 tyg. temu
Fanatycy religijni są gorsi od covida, nie odpuszczą mimo że Lucyfer jest równy Bogu i jego dziełem. Jako ateista tak to widzę.
No, cóż....
1 tyg. temu
Pomysłowa Mama skomplikowała swojemu dziecku całe jego życie....
Iza
1 tyg. temu
skoro tak nazwała syna, to dlaczego obwieściła to jego imie światu? Nikt by nie wiedział, to by nie komentował, a tak to pewnie dała mu to imie dla własnego rozgłosu.
Zuza
1 tyg. temu
Biedne dziecko.Rodzice nadając imię dziecku,muszą myślec o tym ze bedzie ono z nim szło przez całe jego życie.Bedzie w szkole wyśmiewane i krzywdzone!gdzie znajdzie pracę?wyobrażacie sobie pracownika np.banku z imieniem Lucyfer?
Lucyfer
1 tyg. temu
Pięknie by się komponowało z nazwiskiem takiego jednego z Torunia.
ga n
1 tyg. temu
i tak przepowiednia sie sprawdza urodzil sie LUCYFER
beza
1 tyg. temu
A ja miałabym propozycję dla Josie - proszę się udać do właściwego urzędu i zmienić swoje dość powszechne imię na Lucyfer. Dziecku dać ładne i nie tak wyszukane imię - będzie miał tyle lat co pani to sobie zmieni albo i nie. Niech pani eksperymentuje na sobie. Procedura nie trwa długo i myślę, że w przeciągu miesiąca będzie się pani przedstawiać Lucyfer.
jola
1 tyg. temu
głubszej matki świat nie widzial...
ludzie...
1 tyg. temu
A moim zdaniem większość ludzi nie zrozumiała przesłania o prześladowaniu, bo przez samego Lucyfera - patrona dziecka. Czytajcie ze zrozumieniem. Dla mnie to niepoważne również. Może dziecko z czasem samo zechce zmienić imię, gdy będzie miało dość dręczeń. Ryzykowne, bo takie imiona nadają sataniści teisyczni. Zarówno dobrze można nadać dziecku na imię Prymityw.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić