Nigdy nie śpij na brzuchu. Ekspert wyjaśnia, czym to się kończy

50

Wszyscy wiedzą, że zdrowy sen to podstawa, dlatego warto stosować się do pewnych zasad, które poprawią jego jakość i pozwolą poznać złe nawyki. Eksperci wyróżniają kilka podstawowych błędów i rekomendują, aby wyeliminować je ze swojego życia.

Nigdy nie śpij na brzuchu. Ekspert wyjaśnia, czym to się kończy
Spanie na brzuchu może powodować dolegliwości (John Fedele)

Zdrowy, głęboki i nieprzerwany sen to jeden z najważniejszych czynników, który zapewnia energię w ciągu dnia. Wiadomo, że człowiek wyspany zupełnie inaczej funkcjonuje, lecz niewielu udaje się osiągnąć ten stan. Na jakość snu wpływa bowiem wiele kwestii takich, jak jego długość, pozycja i ogólnie pojęta higiena snu, o czym opowiedzieli eksperci na łamach express.co.uk. 

Dobra higiena snu to podstawa

Po pierwsze dr Roshane Mohidin zwrócił uwagę na to, że pandemia koronawirusa zachwiała codzienną rutyną wielu osób, przez co zmianie uległy również nawyki dotyczące spania.

Wiele osób, które pracują z domu, zatraciły pewną codzienną rutynę, a to może oznaczać, że bardziej kuszące staje się budzenie później i chodzenie później spać. Z kolei nadrabianie zaległości snu w weekendy często tylko utrwala złe nawyki i może prowadzić do bezsenności – stwierdził. W swojej wypowiedzi podkreślił także, że bardzo ważne są stałe pory chodzenia spać i budzenia się. 

Z kolei Stephanie Romiszewski powiedziała, jak szkodliwe może być leżenie w ciągu dnia. Ekspertka radzi, by po pracy oraz w weekendy odpoczywać raczej w pozycji siedzącej i nie na łóżku, ponieważ w innym razie wysyłamy sprzeczne sygnały do mózgu, który wieczorem, po całym dniu leżenia może uznać, że jest wyspany.

Kiedy leżymy, naszemu mózgowi trudno jest zrozumieć, kiedy sprawić, że mamy poczuć się senni. Wydaje mu się, że miałeś dodatkowy sen, nawet jeśli go wcale nie było – wyjaśniła. 

Nie śpij na brzuchu. Ekspert mówi, czym to się kończy

Natomiast Narwan Amini oznajmił, że najzdrowszą pozycją do spania dla większości osób jest ta na boku. Jednocześnie radzi, by z powodów zdrowotnych unikać spania na brzuchu.

Ta pozycja może prowadzić do wielu problemów takich, jak napięte mięśnie i stawy, sztywność, ból pleców i szyi. Chociaż zmiana pozycji do spania często może być trudna, to możesz zapobiec bólowi i chronić plecy, umieszczając poduszkę pod biodrami – podsumował. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Problemy ze snem? Winne kłopoty ze zdrowiem
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić