oprac. Zuzanna Sierzputowska| 

Tanie sposoby na przykre zapachy z lodówki. Wydasz dosłownie kilka zł

8

Lodówka to miejsce, gdzie ścierają się ze sobą różne zapachy. Niestety bardzo często jest tak, że taka mieszanka powoduje, że w środku urządzenia pojawia się nieprzyjemna woń. Jej pozbycie się jest jednak prostsze, niż mogłoby się zdawać.

Tanie sposoby na przykre zapachy z lodówki. Wydasz dosłownie kilka zł
Przykry zapach z lodówki usuniemy na kilka sposobów (Adobe Stock, Adobe)

Brzydki zapach w lodówce powstaje np. podczas świąt, kiedy w środku ląduje wiele różnych potraw. Przenikanie się zapachów resztek obiadu czy sałatki nie jest przyjemne dla naszego nosa. Na szczęście istnieją sposoby na to, by drażniący zapach się ulotnił. Większość z nich opiera się o produkty, które kosztują... do kilku złotych.

Tanie sposoby na przykre zapachy. Tak zażegnasz problemy z lodówką

Ocet

Ocet ma wiele przydatnych zastosowań, dlatego powinien znajdować się w spiżarni każdej pani domu. Produkt nie tylko świetnie wyczyści szyby, nie pozostawiając przy tym żadnych smug, lecz także poradzi sobie z brzydkim zapachem w lodówce. Wystarczy, że wlejemy trzy łyżki octu do miseczki i postawimy ją w środku urządzenia AGD. Kryzys zapachowy zostanie zażegnany.

Ziarenka kawy

Przed nami kolejny produkt, który świetnie pochłania brzydkie zapachy. W dodatku ziarna same wytwarzają przyjemny dla nosa aromat (zwłaszcza dla wielbicieli kawy). Aby poradziły sobie z zapachami w lodówce, musimy jedynie wysypać kilka ziaren na talerzyk, a następnie umieścić go na jednej z półek.

Męczą cię lodówkowe zapachy? Sprawdź, czy przechowujesz żywność we właściwy sposób

Bardzo często sami nieświadomie dopuszczamy do tego, że w naszej lodówce pojawia się mało przyjemny zapach. Jeżeli zaś będziemy przestrzegać kilku prostych zasad, prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z brzydkim aromatem będzie zdecydowanie niższe. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

  • Owoce oraz warzywa umieszczaj w dedykowanych do tego szufladach;
  • Wędliny oraz wszystkie potrawy wykazujące się mocnym aromatem umieszczaj w pojemnikach próżniowych;
  • Nabiał postaw na najwyższej półce;
  • Miejsce masła, jaj, mleka oraz soków jest na drzwiach lodówki.

Pamiętajmy również o tym, że bardzo ważne jest regularne czyszczenie wnętrza urządzenia. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby gdzieś z tyłu wylał się sos, kefir czy każdy inny produkt, co szybko spowoduje, że nasza lodówka będzie nieprzyjemnie pachnieć. Pilnujmy też świeżości produktów - przeterminowane owoce, warzywa czy inne otwarte specjały to kolejny krok do tego, aby w środku unosił się brzydki zapach.

Zobacz także: Sprzątanie lodówki bez chemii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić