aktualizacja 

Te triki sprawią, że mycie okien będzie dziecinnie proste. Znasz najlepsze metody?

11

Nastał czas wiosennych porządków. Jedną z podstawowych czynności, jakie wykonujemy w trakcie generalnego sprzątania, jest mycie okien. Nierzadko wiąże się to jednak z uciążliwościami i zabiera mnóstwo czasu. Sprawdźcie wskazówki, jak zmienić mycie okien w przyjemność.

Te triki sprawią, że mycie okien będzie dziecinnie proste. Znasz najlepsze metody?
Mycie okien sprawia ci mnóstwo trudności? Oto sposoby, jak możesz robić to szybciej i wydajniej (Getty Images)

Zanim przystąpimy do mycia okien, należy się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu "stanowiska pracy". Najlepiej poprośmy kogoś, żeby nas asekurował. Jeśli nie możemy liczyć na taką pomoc, wybierzmy możliwie najbardziej stabilną drabinę lub krzesło.

Mycie okien. Jak najlepiej się za to zabrać?

Kiedy już znaleźliśmy stołek, krzesło bądź drabinę, dzięki którym dosięgniemy najwyższych partii okien, czas na wybór szmatki oraz specyfiku do mycia. Nie zawsze jednak ściereczki i środki chemiczne oferowane w sklepach są tymi najlepszymi.

Do mycia okien o wiele skuteczniejsze niż ściereczki, a nawet ręczniki papierowe, są gazety. Nie zostawiają smug, a do tego dobrze chłoną wodę. Jeśli nie ufamy temu rozwiązaniu, warto zainwestować w ściągaczkę. Przyda się ona nie tylko przy oknach, ale także kabinach prysznicowych.

Zobacz także: Obejrzyj również: Błędy przy używaniu zmywarki

Wbrew powszechnemu przekonaniu, okna należy myć w zachmurzony, a nie pogodny dzień. Powód? Tak zniwelujemy ryzyko tworzenia się smug po zaschniętym detergencie lub nadmiarze wody. Kolejnym popularnym błędem jest ruch "góra – dół". W efekcie płyn zmieszany z brudem zanieczyści wyczyszczony już fragment szyby.

Mimo że w sklepach są oferowane dziesiątki produktów do mycia szyb, czasami warto przypomnieć sobie stare metody naszych mam i babć. Najpopularniejszym, a zarazem najłatwiejszym sposobem, jest użycie preparatu domowej roboty z octu i wody. Mieszamy je w proporcjach 1:1. Minusem jest przykry zapach, jednak wystarczy kilkanaście minut wietrzenia, by zniknął.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić