oprac. Marta Kutkowska| 
aktualizacja 

Tokarczuk zwróciła się do Ukraińców. Jej słowa odbiły się szerokim echem

Cały świat wysyła dzisiaj wyrazy solidarności dla zaatakowanej Ukrainy. Słowa otuchy dodała na swoim Facebooku także polska noblistka, Olga Tokarczuk. "Chciałabym pokłonić się nisko Ukraińcom".

Tokarczuk zwróciła się do Ukraińców. Jej słowa odbiły się szerokim echem
Olga Tokarczuk solidaryzuje się z Ukrainą (fot. AKPA, AKPA)

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Władimir Putin zaatakował dzisiaj Ukrainę, wzbudzając wzburzenie opinii publicznej na całym świecie. Ukraińców wspierają także Polacy: politycy bez względu na frakcję polityczną, artyści i ludzie kultury. Przejęta sytuacją naszych wschodnich sąsiadów jest także Olga Tokarczuk. Te słowa chwytają za serce.

Olga Tokarczuk solidarna z Ukrainą

Olga Tokarczuk zawsze zabierała głos w tematach praw człowieka. Dzisiaj postanowiła zająć stanowiska w sprawie ataku na Ukrainę.

"Chciałabym pokłonić się nisko Ukraińcom i Ukrainkom, brutalnie zaatakowanym przez moskiewski reżim, i choć brakuje słów na takie barbarzyństwo, chcę wyrazić moją – naszą – solidarność, wsparcie i dodać otuchy. Atak na wolną Ukrainę jest dla mnie atakiem na Europę" - napisała.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jej post polubiło 10 tysięcy osób.

Czuła aktywistka

Olga Tokarczuk zawsze staje po stronie uciśnionych. Ostatnio pisarka nawoływała do polityków o pomoc uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej. 

– Polska powinna przyjąć tylu uchodźców, ilu jest w stanie udźwignąć – pisała noblistka na swoim Twitterze.

Pisarka napisała też list otwarty do polskich władz.

"Chcę znowu zaufać politykom, którzy będą rozwiązywali problem, motywując się możliwie najlepszym wspólnym dobrem człowieka, przyzwoitością, odwagą obywatelską i bezinteresownością. Że będą to ludzie zaangażowani społecznie, wielkiego formatu, a nie mali karierowicze przyssani do posad" - stwierdzała.

Olga Tokarczuk wielokrotnie była krytykowana za swoją działalność na rzecz ochrony praw człowieka przez polityków partii rządzącej.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Demonstracje przed ambasadą rosyjską w Warszawie. "Ta sytuacja dotyczy każdego"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić