o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Banasiak
|

TVP dokonało piorunującego "odkrycia" błyskawic na kremie NIVEA. Koncern odpowiada

165
Podziel się

W świątecznej kampanii reklamowej kosmetyków NIVEA pojawiła się – odrobinę niefortunna – mała grafika gwiazdy bożonarodzeniowej. I choć większość znaków na niebie wskazywałaby, że to po prostu graficzne odniesienie się do tematu bożonarodzeniowego, to jednak kanciasty kształt wzbudził podejrzenia TVP. Czy opakowanie kremu ma związek ze Strajkiem Kobiet?

TVP dokonało piorunującego "odkrycia" błyskawic na kremie NIVEA. Koncern odpowiada
Nivea,skin care (Newscast / Universal Images Group / Forum, RM, Newscast / Universal Images Group / Forum)
bECsDojp

Krem z napisem "Kobiety z charakterem" ozdobiony "błyskawicami" wielu osobom kojarzy się jednoznacznie – ze Strajkiem Kobiet, a co za tym idzie: z popieraniem go. Tyle tylko, że trudno stwierdzić, czy grafika na kremie na pewno jest piorunem: równie dobrze może to być gwiazda bożonarodzeniowa.

Portal TVP błyskawicznie jednak zwrócił na to uwagę, przytaczając takie komentarze czytelników, jak: "Nivea, w co wy się bawicie, piorunków się wam na puszkach zachciało.... Jako kobieta z charakterem odradzę najbliższym kupno waszych kosmetyków...".

bECsDojr

Koncern Beiersdorf w komunikacie zaprzeczył, aby opakowanie kremu NIVEA w jakikolwiek sposób nawiązywało do sytuacji politycznej.

Wspomniany projekt zestawu NIVEA został przygotowany jako świąteczna edycja limitowana na długo przed rozpoczęciem protestów w Polsce. Projekt ten nie ma żadnych implikacji politycznych ani ukrytych znaczeń, a jakiekolwiek podobieństwo symboli jest czysto przypadkowe – napisano w oświadczeniu.
bECsDojx
W NIVEA i całym koncernie Beiersdorf stawiamy na akceptację, wzajemny szacunek, różnorodność i wspólnotę. Zawsze koncentrujemy się na ludziach, ich skórze i potrzebach, starając się zapewnić naszym konsumentom na całym świecie najlepsze produkty i pomóc im czuć się dobrze – oświadczył koncern.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsDojS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(165)
Aga
9 miesięcy temu
Nic już nie kupię z tej firmy
Helka
9 miesięcy temu
Nie ma szans żeby to miało jakikolwiek związek. To czysta zbieżność. Żeby wyprodukować taki krem to prace graficzne musiały zacząć się dużo wcześniej najpierw projekt, potem musieli wyprodukować opakowania a potem jeszcze zadozować krem. To wszystko naprawdę trwa w czasie a produkcja opakowań szacuję, że odbywała się najpóźniej w miesiącach wakacyjnych.
Jjj
10 miesięcy temu
Niech rząd i media zajmą się tym co teraz najważniejsze czyli zdrowiem Polek i Polaków. To nie jest czas na szukanie tematów zastępczych. Pan Kurski niech przestanie otumaniać widzów TVP1 i puszczać w wiadomościach nieprawdziwych informacji.
bECsDojT
Jama
10 miesięcy temu
Uderz w stół a nożyce.......
Kora
10 miesięcy temu
Testują na zwierzętach. Jak Avon Garnier Loreal itp W życiu nie kupię!!! Pójdę na "spacer"lepiej.
paweł
10 miesięcy temu
czytam te komentarze zakomplekisieni intelektualiści to wina tvp że nivea w ordynarny sposób ingeruje w nasze sprawy,biedronka zrozumiała nietakt i wycofała produkt choć portugalska.Wydaje wam się że to was nie doyczy żałośni
Atos
10 miesięcy temu
Ewidentnie o to im chodziło, a teraz zaprzeczają. Strzał w stopę
Ali
10 miesięcy temu
Nivea się tłumaczy ale w ich tłumaczenie nie muszę wierzyc
Radek
10 miesięcy temu
Tvp dzięki za reklamę! A pójdę jutro po kilka sztuk dla moich dziewczyn
Prawda
10 miesięcy temu
Nie kupię nic co wyprodukuje Nivea do końca swoich dni. Jestem pamiętliwa.
Ira
10 miesięcy temu
Nie ma to jak reklama,tak było też z Kazikiem.
3164
10 miesięcy temu
Wszystkim osoba radzę się zapoznać z historia i zapoznać się z znakiem błyskawicy.!!!!! Dla mnie tacy ludzie co popierają takie oznaczenia nie powinni w naszym kraju nie mieszkać!!!!!!!
Ella
10 miesięcy temu
Tak to prawda, takich firm jest więcej ostatnio też wpadkę zaliczył bank.... A później w żywe oczy się wypierają...
bECsDojL
Jeff
10 miesięcy temu
Kiedyś był ścigany Zimny Lech
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić