Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Śmiech i oburzenie po materiale TVP. Zobacz, z czym skojarzono protesty kobiet

63
Podziel się:

TVP znowu wywołała burzę w sieci. Specjaliści i dziennikarze stacji porównali znak błyskawicy używanego w protestach kobiet do symbolu nazistowskich oddziałów Schutzstaffel, znanych szerzej jako SS.

Śmiech i oburzenie po materiale TVP. Zobacz, z czym skojarzono protesty kobiet
TVP porównało protestujących do oddziałów SS (PAP, Piotr Nowak)

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał falę kontrowersji. Wiele oburzonych osób wyszły w czwartek na ulice całej Polski, aby zamanifestować swój sprzeciw. Symbolem Strajku Kobiet stał się znak czerwonej błyskawicy. Pojawił się na maseczkach i plakatach wielu manifestantów. W sieci opublikowano fragmenty programów TVP, w których dziennikarze i specjaliści stacji porównali znak do symbolu nazistowskich oddziałów SS.

W sieci rozgorzała dyskusja na temat odważnego porównania. Wiele osób stwierdziło, że dziennikarze posunęli się zdecydowanie za daleko. Znak SS składał się z dwóch liter "S" wyglądających jak błyskawice, a znak Strajku Kobiet jest po prostu błyskawicą. Internauci od razu wychwycili porównanie i wyśmiali je w mediach społecznościowych. Podobny znak zauważyli, chociażby w symbolu ładowania telefonu, czy energii na skrzynce elektrycznej.

Internauci zauważyli, że symboliki z błyskawicą używały również Grupy Szturmowe. Były to drużyny harcerskie Szarych Szeregów.

Porównanie pojawiło się po raz pierwszy w materiale Marcina Tulickiego. Ten został wyemitowany w "Wiadomościach TVP" 25 października. O zdanie zapytano profesora Wiesława Wysockiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Niestety specjalista nie wspomniał o innych zastosowaniach pojedynczej, a nie podwójnej błyskawicy w historii. Internauci wyśmiali uczonego w sieci.

Podobieństwo znaku używanego teraz podczas demonstracji przez kobiety i znaku runicznego nazistowskiego - powiedział profesor Wysocki w rozmowie z dziennikarzem TVP.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został ogłoszony w czwartek. Trybunał orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. "Strażnicy" z ONR popchnęli kobietę. Interweniowało pogotowie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
boob
2 lata temu
Jednak żadna firma używająca pioruna w logo nie zachowuje się jak naziści w kościołach obecnie
Pigas 60
2 lata temu
Co takiego trzeba brać ,zeby takie wizje mieć.
obserwator
2 lata temu
Coraz więcej zakazanych symboli: błyskawica, tęcza... Za to w rękach aniołków z łysymi pałami w kurtkach bojowych przed kościołami - obronne różańce z paciorkami z kulek łożyskowych. Świat staje na głowie, żeby bandyci bronili kościoła i śpiewali piosenki religijne. Pytanie: kiedy ci młodzi mężczyźni byli ostatni raz u komunii? Pewnie była to pierwsza komunia święta (i ostatnia dla niektórych)
niby
2 lata temu
Internauci od razu wychwycili porównanie i wyśmiali je w mediach społecznościowych. Rzeczywiście nawet jest się z czego śmiać . Pośmiejcie się jeszcze może z ofiar z Oświęcimia bo to wam wychodzi najlepiej .
elektryk
2 lata temu
według tej logiki powinno się zabronić używania słów ssawa, ssący.A jak się nie podoba błyskawica można ten symbol zamienić na skrzynkach elektrycznych na „Uwaga wysokie napięcie i logo PiS”
luk
2 lata temu
Kasujecie moje komentarze o braku wiedzy i wykształcenia tej młodzieży , co tak "pięknie" się zachowuje! Gratulacje!!
Jan
2 lata temu
Panie Terlecki z Pana to bardzo mądry człowiek od rozszyfrowywania znaków graficznych.Pozdrawiam.
Pepe
2 lata temu
To jest Flash Gordon
pio1980
2 lata temu
No nie, symbol na elektrycznych urządzeniach ma strzałkę, ten nie. Litery G też tam nie widziałem, natomiast do SS i Hitlerjugend pasuje jak ulał, ktoś zresztą to wymyślił. Jednak ataki na kościoły to już nie jest normalne, przecież kościół wyroku nie wydał, jego zdanie w tej sprawie znane jest od 2000 lat, więc pytam skąd ataki na kościoły? Cz macie jeszcze wątpliwości, że jest to zorganizowana od dawna akcja?
Ltg
2 lata temu
Szydzicie ze skojarzeń tvp ale i tak nic nie przebije pewnej stacji która twierdziła że układanie wafelków jest nazizmem. Miłośnicy wafelków musieli się po tym materiale przerzucić na inne słodycze. hehe
obserwator
2 lata temu
Większość protestujących to uczniowie namówieni przez nauczycieli za lepsze oceny. Ja tu widzę korupcję
luter
2 lata temu
troszkę faktów : Runa sig (niem. Siegrune) symobolizowała zwycięstwo (niem. sieg). W swojej oryginalnej formie jako ᛋ w alfabecie runicznym wikingów (patrz: Fuþark młodszy) odpowiadała literze „s” – ᛋ reprezentowała również słońce (Sowilō). Jednakże, von List zreinterpretował tę literę jako symbol zwycięstwa, kiedy skompletował listę run w tzw. „runach armanicznych”. Podwójna runa sig została stała się symbolem SS w 1933 roku dzięki Walterowi Heckowi, SS-Sturmhauptführerowi, który pracował jako grafik dla Ferdinanda Hoffstattera – producenta emblematów i insygniów w Bonn. Dwie runy sig narysowane obok siebie przypominały dwie błyskawice, które od razu zostały zaaplikowane przez wszystkie organizacje związane z SS – sam Heck zażądał zaledwie 2,5 marki Rzeszy za swoją pracę jako projektanta symboli. Symbole ᛋᛋ miały podwójne znaczenie: jako inicjały Schutzstaffel odczytywane były jako okrzyk „Zwycięstwo, Zwycięstwo!”. Drugie użycie polegało na wykorzystywaniu run w piśmiennictwie: w okresie rządów narodowych socjalistów w Niemczech, niektóre maszyny do pisania wyposażone były w dodatkowy klucz pozwalający na pisanie, oprócz zwykłych liter, również i run, w tym m.in. podwójnej runy sig. Podwójna runa sig widniała na hełmach, patkach kołnierzowych oraz sztyletach (SS Ehrendolch) Schutzstaffel, natomiast pojedyncza runa sig wykorzystywana była przez Hitlerjugend (HJ)
Adam
2 lata temu
Adamowi Andruszkiewicz cytuję "przypominają się lata 50-te" - trzydziestolatkowi przypomniał rok 1950 - i jak tu nie wierzyć reinkarnację ???!!!
Wawiak
2 lata temu
to jest znak faszystowski i możecie sobie robić z tego jaja ale nic tego nie zmieni...a na skrzynkach elektrycznych nie jest przypadkowo ponieważ oznacza niebezpieczeństwo możliwość śmierci
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić