o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Śmiech i oburzenie po materiale TVP. Zobacz, z czym skojarzono protesty kobiet

63
Podziel się

TVP znowu wywołała burzę w sieci. Specjaliści i dziennikarze stacji porównali znak błyskawicy używanego w protestach kobiet do symbolu nazistowskich oddziałów Schutzstaffel, znanych szerzej jako SS.

Śmiech i oburzenie po materiale TVP. Zobacz, z czym skojarzono protesty kobiet
TVP porównało protestujących do oddziałów SS (PAP, Piotr Nowak)
bECxkhGt

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał falę kontrowersji. Wiele oburzonych osób wyszły w czwartek na ulice całej Polski, aby zamanifestować swój sprzeciw. Symbolem Strajku Kobiet stał się znak czerwonej błyskawicy. Pojawił się na maseczkach i plakatach wielu manifestantów. W sieci opublikowano fragmenty programów TVP, w których dziennikarze i specjaliści stacji porównali znak do symbolu nazistowskich oddziałów SS.

bECxkhGv

W sieci rozgorzała dyskusja na temat odważnego porównania. Wiele osób stwierdziło, że dziennikarze posunęli się zdecydowanie za daleko. Znak SS składał się z dwóch liter "S" wyglądających jak błyskawice, a znak Strajku Kobiet jest po prostu błyskawicą. Internauci od razu wychwycili porównanie i wyśmiali je w mediach społecznościowych. Podobny znak zauważyli, chociażby w symbolu ładowania telefonu, czy energii na skrzynce elektrycznej.

Internauci zauważyli, że symboliki z błyskawicą używały również Grupy Szturmowe. Były to drużyny harcerskie Szarych Szeregów.

bECxkhGB

Porównanie pojawiło się po raz pierwszy w materiale Marcina Tulickiego. Ten został wyemitowany w "Wiadomościach TVP" 25 października. O zdanie zapytano profesora Wiesława Wysockiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Niestety specjalista nie wspomniał o innych zastosowaniach pojedynczej, a nie podwójnej błyskawicy w historii. Internauci wyśmiali uczonego w sieci.

Podobieństwo znaku używanego teraz podczas demonstracji przez kobiety i znaku runicznego nazistowskiego - powiedział profesor Wysocki w rozmowie z dziennikarzem TVP.
bECxkhGC

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został ogłoszony w czwartek. Trybunał orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. "Strażnicy" z ONR popchnęli kobietę. Interweniowało pogotowie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxkhGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
boob
11 miesięcy temu
Jednak żadna firma używająca pioruna w logo nie zachowuje się jak naziści w kościołach obecnie
Pigas 60
11 miesięcy temu
Co takiego trzeba brać ,zeby takie wizje mieć.
obserwator
11 miesięcy temu
Coraz więcej zakazanych symboli: błyskawica, tęcza... Za to w rękach aniołków z łysymi pałami w kurtkach bojowych przed kościołami - obronne różańce z paciorkami z kulek łożyskowych. Świat staje na głowie, żeby bandyci bronili kościoła i śpiewali piosenki religijne. Pytanie: kiedy ci młodzi mężczyźni byli ostatni raz u komunii? Pewnie była to pierwsza komunia święta (i ostatnia dla niektórych)
bECxkhGX
niby
11 miesięcy temu
Internauci od razu wychwycili porównanie i wyśmiali je w mediach społecznościowych. Rzeczywiście nawet jest się z czego śmiać . Pośmiejcie się jeszcze może z ofiar z Oświęcimia bo to wam wychodzi najlepiej .
elektryk
11 miesięcy temu
według tej logiki powinno się zabronić używania słów ssawa, ssący.A jak się nie podoba błyskawica można ten symbol zamienić na skrzynkach elektrycznych na „Uwaga wysokie napięcie i logo PiS”
luk
11 miesięcy temu
Kasujecie moje komentarze o braku wiedzy i wykształcenia tej młodzieży , co tak "pięknie" się zachowuje! Gratulacje!!
Jan
11 miesięcy temu
Panie Terlecki z Pana to bardzo mądry człowiek od rozszyfrowywania znaków graficznych.Pozdrawiam.
Pepe
11 miesięcy temu
To jest Flash Gordon
pio1980
11 miesięcy temu
No nie, symbol na elektrycznych urządzeniach ma strzałkę, ten nie. Litery G też tam nie widziałem, natomiast do SS i Hitlerjugend pasuje jak ulał, ktoś zresztą to wymyślił. Jednak ataki na kościoły to już nie jest normalne, przecież kościół wyroku nie wydał, jego zdanie w tej sprawie znane jest od 2000 lat, więc pytam skąd ataki na kościoły? Cz macie jeszcze wątpliwości, że jest to zorganizowana od dawna akcja?
Ltg
11 miesięcy temu
Szydzicie ze skojarzeń tvp ale i tak nic nie przebije pewnej stacji która twierdziła że układanie wafelków jest nazizmem. Miłośnicy wafelków musieli się po tym materiale przerzucić na inne słodycze. hehe
obserwator
11 miesięcy temu
Większość protestujących to uczniowie namówieni przez nauczycieli za lepsze oceny. Ja tu widzę korupcję
luter
11 miesięcy temu
troszkę faktów : Runa sig (niem. Siegrune) symobolizowała zwycięstwo (niem. sieg). W swojej oryginalnej formie jako ᛋ w alfabecie runicznym wikingów (patrz: Fuþark młodszy) odpowiadała literze „s” – ᛋ reprezentowała również słońce (Sowilō). Jednakże, von List zreinterpretował tę literę jako symbol zwycięstwa, kiedy skompletował listę run w tzw. „runach armanicznych”. Podwójna runa sig została stała się symbolem SS w 1933 roku dzięki Walterowi Heckowi, SS-Sturmhauptführerowi, który pracował jako grafik dla Ferdinanda Hoffstattera – producenta emblematów i insygniów w Bonn. Dwie runy sig narysowane obok siebie przypominały dwie błyskawice, które od razu zostały zaaplikowane przez wszystkie organizacje związane z SS – sam Heck zażądał zaledwie 2,5 marki Rzeszy za swoją pracę jako projektanta symboli. Symbole ᛋᛋ miały podwójne znaczenie: jako inicjały Schutzstaffel odczytywane były jako okrzyk „Zwycięstwo, Zwycięstwo!”. Drugie użycie polegało na wykorzystywaniu run w piśmiennictwie: w okresie rządów narodowych socjalistów w Niemczech, niektóre maszyny do pisania wyposażone były w dodatkowy klucz pozwalający na pisanie, oprócz zwykłych liter, również i run, w tym m.in. podwójnej runy sig. Podwójna runa sig widniała na hełmach, patkach kołnierzowych oraz sztyletach (SS Ehrendolch) Schutzstaffel, natomiast pojedyncza runa sig wykorzystywana była przez Hitlerjugend (HJ)
Adam
11 miesięcy temu
Adamowi Andruszkiewicz cytuję "przypominają się lata 50-te" - trzydziestolatkowi przypomniał rok 1950 - i jak tu nie wierzyć reinkarnację ???!!!
bECxkhGP
Wawiak
11 miesięcy temu
to jest znak faszystowski i możecie sobie robić z tego jaja ale nic tego nie zmieni...a na skrzynkach elektrycznych nie jest przypadkowo ponieważ oznacza niebezpieczeństwo możliwość śmierci
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić