Zalej tunel prostą mieszanką. Turkuć podjadek ucieknie w popłochu

27

Turkuć podjadek potrafi siać spustoszenie w naszych ogrodach. W jaki sposób pozbyć się szkodnika? Istnieją domowe metody, dzięki którym owad ucieknie, gdzie pieprz rośnie. To bardzo prosta i zarazem niezwykle skuteczna metoda.

Zalej tunel prostą mieszanką. Turkuć podjadek ucieknie w popłochu
Turkuć podjadek jest jednym z ogrodowych szkodników (Adobe Stock)

Obecność turkucia podjadka na działce zdecydowanie nie należy do przyjemnych doświadczeń. Ten sporych rozmiarów owad atakuje korzenie roślin, a gdy zapadnie zmrok, wychodzi z wykopanych pod ziemią tuneli, aby rozsmakować się m.in. w liściach naszych sadzonek. Choć zajada się również ślimakami oraz pędrakami, lepiej się go pozbyć z ogrodu. Tylko jak to zrobić?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak zwalczyć turkucia podjadka?

Jak pozbyć się turkucia podjadka?

Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów z turkuciem podjadkiem jest przyrządzenie domowej mieszanki odstraszającej. Jak twierdzą niektórzy, jest ona zdecydowanie lepsza niż sklepowe odpowiedniki. Jak ją przygotować? Potrzebujemy jedynie wody oraz oleju do smażenia.

Wodę z odrobiną oleju należy wlać do tuneli szkodnika. W ten sposób pozbędziemy się gniazd lęgowych owada, który straci możliwość rozmnażania. Domowy środek na turkucie przygotujmy już wczesnym rankiem. W ten sposób powinniśmy od razu wystraszyć osobniki, które uciekną i więcej nie zobaczymy śladów ich obecności.

Domowe metody na turkucia podjadka

Warto też wiedzieć, że te szkodniki boją się kotów oraz... kur. Zagrożeniem jest też dla nich jeż oraz kret. Na jesieni możemy też wypróbować sztuczki z obornikiem.

Zacznijmy od wykopania dołka o głębokości 60-100 cm i umieśćmy w nim koński obornik. Dołek okrywamy folią ogrodniczą. Bardzo możliwe, że turkucie będą szukać miejsca, gdzie mogą się skryć przed nadchodzącym zimnem. Wówczas złapie się w naszą foliową pułapkę.

Zamiast wody z olejem możemy też wypróbować siły płynu do mycia naczyń. Wystarczy, że dolejemy do wody wspomniany środek czyszczący, a roztwór wlejemy do turkuciowych tuneli. To wystarczy owady z kryjówek, a my będziemy w stanie je złapać na powierzchni ziemi.

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić