Zrób to z kaloryferem. Zaoszczędzisz na ogrzewaniu w banalny sposób

30

Sezon grzewczy zagościł już w naszych domach. Rosnące ceny energii sprawiają, że większość z nas zastanawia się, w jaki sposób zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Dzięki poniższej metodzie masz jednak szansę na zapłacenie mniejszego rachunku. Co musisz zrobić?

Zrób to z kaloryferem. Zaoszczędzisz na ogrzewaniu w banalny sposób
Z suszarką do włosów wyczyścić wszystkie zakamarki kaloryfera. (unsplash)

Twoje grzejniki słabo grzeją? Winny może być kurz

Z pewnością każdy z nas regularnie sprząta w mieszkaniu, czy w domu. Zazwyczaj przecieramy także kaloryfery, na których naturalnie gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Niestety bardzo często zapominamy o zakamarkach, w których osadza się kurz. Mowa tutaj o wnętrzu naszego grzejnika, które jest siedliskiem kurzu. Jak się okazuje, osadzający się kurz w kaloryferach może skutkować mniejszą skutecznością grzania nawet o 30 proc. 

Co więcej, jeżeli włączymy zakurzony kaloryfer, wraz z ciepłym powietrzem, w pomieszczeniu będzie unosił się kurz, który następnie trafia do naszych dróg oddechowych. Wszystko to może przełożyć się na nasze zdrowie, zwłaszcza jeżeli jesteśmy alergikami. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Jak wyczyścić kaloryfer? Wystarczy suszarka do włosów

Grzejnik, który jest zanieczyszczony kurzem, może pobierać więcej energii, co będzie bezpośrednio przekładać się na wyższe rachunku za prąd. Dlatego też, podczas regularnych porządków, nie możemy zapominać o dokładnym wyczyszczeniu kaloryferów. Jak to zrobić?

Będziesz potrzebować do tego wyłącznie suszarki do włosów! Pamiętaj jednak, by do pracy zabrać się wtedy, gdy Twój kaloryfer będzie chłodny. W pierwszej kolejności rozłóż na podłodze przy grzejniku wilgotną szmatkę lub ręcznik. Dzięki temu kurz nie będzie roznosił się po całym pomieszczeniu. Następnie przyłóż dyszę suszarki do włosów do kratki grzejnika i ustaw ją tak, by wydmuchiwała powietrze z maksymalną mocą.

Wystarczy zaledwie chwila, a Twój grzejnik będzie jak nowy. Resztki kurzu możesz również usunąć za pomocą odkurzacza. Na koniec przetrzyj grzejnik wilgotną szmatką i gotowe!

Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić