Noworodek urodził się z włosami. Matka spojrzała na dziecko i dosłownie zaniemówiła

313

Mieszkanka Irlandii udała się w 34. tygodniu ciąży do lekarza - celem wykonania USG. Widok dziecka przeraził zarówno ją, a nawet lekarkę, która coś takiego widziała po raz pierwszym w swoim życiu. Dziewczynka miała... włosy.

Noworodek urodził się z włosami. Matka spojrzała na dziecko i dosłownie zaniemówiła
USG kobiety w ciąży (Getty Images)

Choć historia ta wydaje się niewiarygodna, to jest prawdziwa. Pewna Irlandka pokazała zdjęcie swojego dziecka, które będąc w brzuchu mamy, miało już bujną czuprynę. Jak to możliwe?

Mała Alexnadra urodziła się z włosami, co zwykle albo pokazywane jest w filmach jako fikcja literacka, albo zdarza się w 1:1 000 000 przypadków. Nie wiadomo, co odpowiada za każdy z przypadków, jednak naukowcy dopatrują się tutaj niezidentyfikowanego jeszcze genu, który pochodzić może od praprzodków danego dziecka.

Dziecko urodziło się z włosami. Matka nie mogła w to uwierzyć

Zaskoczona Irlandka udzieliła wywiadu mediom, komentując dziwną, wręcz niespotykaną sytuację.

Z wcześniejszych badań wiedzieliśmy już, że na świat przyjdzie dziewczynka. Chcieliśmy sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a także jak bardzo urosło. Kiedy lekarka odwróciła monitor w trakcie USG, zobaczyłam główkę pokrytą gęstymi włosami. Pomyślałam, że to niemożliwe. Mówiąc zupełnie szczerze, myślałam, że wszystkie dzieci rodzą się kompletnie łyse - mówi kobieta w rozmowie z The Sun.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić