Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

GIS bije na alarm. Masz ten produkt? Wyrzuć jak najszybciej

7
Podziel się:

Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny opublikował ogłoszenie publiczne dotyczące żywności. W jednym z popularnych produktów wykryto niebezpieczne bakterie. Znamy szczegóły tej sprawy.

GIS bije na alarm. Masz ten produkt? Wyrzuć jak najszybciej
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Główny Inspektorat Sanitarny podaje, że "w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w określonej poniżej partii produktu 'Hamburger drobiowy classic' marka Morliny, 250 g, wykryto bakterie Salmonella Enteritidis".

Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego - dodano.

GIS wycofuje produkt - szczegóły

Nazwa produktu: "Hamburger drobiowy classic", 250 g

Numer partii: 6350221255

Należy spożyć do: 06.04.2022

Producent: Animex Foods Sp. z o. o. ul. T. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa, Oddział w Opolu, 45-410 Opole, ul. Drobiarska 4, WNI 16610501

Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała o stwierdzonej niezgodności Inspekcję Weterynaryjną w Opolu, która rozpoczęła postępowanie wyjaśniające w zakładzie produkcyjnym - donosi GIS.

Przekazano też, że Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu podjął natychmiastowe działania. "W wyniku tego ustalono, iż na stanach magazynowych zakładu nie ma już kwestionowanej partii oraz zakład podjął niezwłoczne działania w zakresie wycofania partii i poinformował sieci handlowe, do których dystrybuował towar o natychmiastowym wycofaniu go z obrotu. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu monitoruje proces wycofania partii z obrotu" - czytamy w komunikacie.

Zakład Animex Foods sp. z o. o. Oddział w Opolu niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella Enteritidis w produkcie Hamburger drobiowy classic 250 g oznakowanym numerem partii 6350221255 rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego - podsumowano.

Absolutnie nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. Jeżeli wystąpią objawy zatrucia pokarmowego po spożyciu tego produktu, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
sanepid
3 miesiące temu
Morliny jak były polskie(była normalna produkcja wieprzowo wołowa,pracowali Polacy)było wszystko w porządku.odkad właścicielem są chińczycy i amerykanie a pracują w większości ukraińcy nic z tamtad nie nadaje się do jedzenia
Kolabor
3 miesiące temu
Za te Mogłoby powinni się wsiąść !!!
mikołaj
3 miesiące temu
Jak to dobrze nie jadam byle czego !!!
mlewy
3 miesiące temu
Morliny i wszystko w temacie, na szczęście reklama mnie odpycha bo jakiś oblech to reklamuje a na dodatek jak zobaczyłem małysza to omijam z daleka. Nie dość że doprowadził polskie skoki do poziomu zero to jeszcze wykończy każdą firmę którą reklamuje ale to nie tylko ona socha, wieniawa i lewa też przyczyniły się to "wielkich" wzrostów w apart. Bynajmniej mnie i moich znajomych ta sieć jubilerska już nie interesuje a co co cieszy opinii takich jest mnóstwo
Klient
3 miesiące temu
A gdzie jest kontrola sanitarna w przemyśle spożywczym, w sklepach itp.
Hahaha
3 miesiące temu
Małyszowi odesłać bo reklamuje
Adam
3 miesiące temu
Dlaczego wyrzucić? Oddać do sklepu i niech oddają pieniądze, co na to UOKiK???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić