Nagranie z Białorusi. Co się stało z kierowcą rosyjskiej ciężarówki?

W mediach społecznościowych szerzy się nagranie, na którym widać jak milicjanci na Białorusi wyciągają żołnierza z rosyjskiej ciężarówki wojskowej, oznaczonej literą "V". Mężczyzna najprawdopodobniej został zatrzymany. Pojawiają się sugestie, że pojazd mógł być wcześniej skradziony.

Nagranie z Białorusi. Co się stało z kierowcą rosyjskiej ciężarówki?
Białoruska milicja zatrzymała kierowcę wojskowej ciężarówki (Twitter)

Do zdarzenia doszło na jednej z dróg krajowych na Białorusi. Z nagrania, które udostępnił m.in. kanał Nexta wynika, że milicja zatrzymała ciężarówkę wojskową z oznaczeniem "V" (tak jest oznaczany rosyjski sprzęt, który bierze udział w rosyjskiej inwazji na Ukrainę).

Kierowca ciężarówki wojskowej brutalnie zatrzymany. To rosyjski żołnierz?

Na filmiku widać, jak milicjanci najpierw rozmawiają z kierowcą ciężarówki, po czym do akcji wkracza funkcjonariusz OMON. Wchodzi na górę do kabiny i wyciąga z niej prowadzącego pojazd, po czym został zatrzymany.

Nexta sugeruje, że kierowcą był rosyjski żołnierz. W mediach społecznościowych pojawiają się sugestie, że ciężarówka mogła zostać skradziona — nie jest w tej chwili pewne, czy czyn ten popełnił jeden z wojskowych, którzy często kradną na potęgę nawet wśród swoich, czy osoba cywilna.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Miała oznaczenie "V"

W tej chwili na Białorusi nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na temat tego zdarzenia. Niektórzy internauci sugerują, że nagranie może być stare, ponieważ na samochodzie, którego pasażerka nagrywa zatrzymanie, jest naklejka z roku 2019. Z drugiej strony na ciężarówce widzimy oznaczenie "V", a w ten sposób podczas inwazji w Ukrainie znakowane są niektóre pojazdy wojskowe.

- Na tym etapie nie da się zweryfikować, co, kiedy i gdzie to się wydarzyło. Ale nadal warto się dzielić tym nagraniem - zauważa białoruska dziennikarka Hanna Liubakova.

Zobacz także: Białoruś dołączy do wojny w Ukrainie? "To już się dzieje"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić