Niedopite piwo? Nigdy nie wylewaj! Wykorzystaj ten trik

21

W gorące dni wiele osób chętnie sięga po zimne piwo. Nie zawsze jednak udaje się wypić je do końca. Co zrobić ze "zlewkami" po złocistym trunku? Podpowiadamy, jak wykorzystać niedopite piwo.

Niedopite piwo? Nigdy nie wylewaj! Wykorzystaj ten trik
Piwo - zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Czasem zdarza się, że nie jesteśmy w stanie dopić piwa. Przymuszanie się do dokończenia tego napoju zazwyczaj nie jest dobrym rozwiązaniem. Może skończyć się bólem głowy.

Pojawia się wobec tego pomysł, by wylać resztkę piwa do zlewu. Takie posunięcie jest jednak zwykłym marnotrawstwem. Zdecydowanie nie zalecamy postępowania w ten sposób.

Lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie pozostałego piwa. Co można z nim zrobić? Pomysłów jest naprawdę sporo! Hitem są m.in. piwne naleśniki. Spróbuj dolać nieco złocistego trunku do tradycyjnej mieszanki. Efekt będzie fenomenalny.

Co zrobić z piwem? Tego musisz spróbować

Piwo można również wykorzystać do przygotowania marynaty do mięs, m.in. na grilla. Serwis gazeta.pl podpowiada, że dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie dorsza w cieście piwnym.

A może piwne ciasteczka? W sieci z łatwością znajdziesz przepisy na tzw. piwoszki.

Piwo można też wykorzystać do walki ze... ślimakami. Możesz przygotować pułapkę na te stworzenia. Po wpadnięciu do kubeczka ze złocistym trunkiem nie będą w stanie przemieszczać się dalej.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić