To może zepsuć święta. Uważaj podczas smażenia mięsa

1

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, szczególnej atmosfery i spotkań z bliskimi. Wyjątkowy klimat zepsuć mogą kulinarne potknięcia. Warto mieć na uwadze najczęstsze błędy popełniane w kuchni.

To może zepsuć święta. Uważaj podczas smażenia mięsa
Świąteczny stół (Pixabay)

Przede wszystkim nie należy odkładać przygotowań do świąt na ostatni moment. Przyrządzanie potraw w pośpiechu może doprowadzić do kataklizmu. Lepiej zadbać o to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Poza tym warto pamiętać o tym, że często przytrafiają się błędy w przyrządzaniu maku. Żeby był miękki i pyszny, trzeba go dzień wcześniej zamoczyć w zimnej wodzie.

Podobnie sprawa wygląda z grzybami do zupy grzybowej. One też powinny postać w zimnej wodzie przez kilkanaście godzin.

Smażysz zamrożone mięso? Lepiej tak nie rób. Podczas przygotowania danego przysmaku może się wydawać, że jest już gotowy, a tak naprawdę w środku mięso będzie jeszcze surowe.

Błędy dotyczące przygotowywania ryb i pierogów

Wiele osób smaży ryby w panierce. To również błąd. W ten sposób stają się bardziej kaloryczne, a ponadto tracą cenne składniki, przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3.

Zmorą wigilijną są rozgotowane, sklejone lub popękane pierogi czy uszka. By temu zapobiec, mrożone pierogi trzeba wrzucić do wrzącej wody z dodatkiem soli i kilku kropli oleju. Następnie należy przemieszać drewnianą łyżką, by pierogi nie przywarły do dna. Po 3-4 minutach od chwili wypłynięcia na wierzch będą nadawać się do zjedzenia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić