10 tys. zł kary. Oto co zrobił kierowca z Elbląga

13
Podziel się:

Jeździł bez uprawnień i do tego nic nie robił sobie z policyjnych kontroli, teraz zapłaci wysoką karę. 26-letniego kierowcę skody z Elbląga funkcjonariusze z tamtejszej drogówki łapali czterokrotnie, mimo to dalej prowadził auto, nic nie robiąc sobie z braku prawa jazdy. Teraz zapłaci 10 tys. zł grzywny.

10 tys. zł kary. Oto co zrobił kierowca z Elbląga
Kierowca z Elbląga został ukarany wysoką grzywną (Adobe Stock, DAREK11)

26-latek z Elbląga notorycznie ignorował zapisy o prawie drogowym i poruszał się po drogach bez dokumentów uprawniających go do prowadzenia pojazdów. Nie pomogły nawet kontrole policji, z którą młody kierowca na drodze spotykał się regularnie.

Właściciel skody w trakcie trzech miesięcy do kontroli drogowej zatrzymywany był aż cztery razy. W końcu policjanci nie wytrzymali i sprawę skierowali do sądu.

Pierwsza kontrola miała miejsce w grudniu 2022 r. na ulicy Górnośląskiej w Elblągu. Kolejne dwa zatrzymania miały miejsce w styczniu br. na ul. Krótkiej i na ul. Piłsudskiego. Ostatnia w lutym na ul. Legionów. - wylicza Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policyjny dron nad przejściami dla pieszych. Akcja drogówki na Śląsku

Jednak żadne ze spotkań na drodze z przedstawicielami służb nie zrobiło na młodym kierowcy dostatecznego wrażenia. Mimo upomnień funkcjonariuszy wciąż beztrosko poruszał się po mieście swoją skodą, ignorując policyjne zakazy.

Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie 26-latka. Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Mężczyzna musi zapłacić 10 tys. zł grzywny. Ponadto sąd wydał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres trzech lat.

Za jazdę bez ważnego dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów grozi kara grzywny w kwocie do 250 złotych oraz nagana od policji. Standardowa praktyka polega jednak na wystawieniu przez funkcjonariuszy policji mandatu w wysokości zaledwie 50 złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić