aktualizacja 

Drakońska kara dla kobiety. Nagranie z Ełku podnosi ciśnienie

310

Do niezwykle groźnej sytuacji doszło na jednym z przejść dla pieszych w Ełku. Kierująca toyotą nie zachowała odpowiedniej ostrożności w okolicach przejścia dla pieszych. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii.

Drakońska kara dla kobiety. Nagranie z Ełku podnosi ciśnienie
Niebezpieczna sytuacja na pasach (Policja)

Na polskich drogach wciąż pojawiają się groźne sytuacje. Jedną z nich zarejestrowano w Ełku.

Ełccy policjanci otrzymali nagranie, na którym widać, jak w okolicy szkoły kierująca osobową toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu. Dodatkowo kobieta zignorowała sygnały osoby nadzorującej bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię - czytamy na policja.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromne wsparcie dla TVP. "Obrzydliwość władzy. Polacy zaczną mieć dosyć"

Obecne przepisy bardzo surowo traktują kierowców, którzy popełniają wykroczenia w okolicach przejść dla pieszych. W związku z tym kobieta kierująca toyotą otrzymała drakońską karę.

Za popełnione wykroczenia kierująca toyotą została ukarana mandatami na łączną kwotę 3000 złotych. Otrzymała także 30 punktów karnych - co w konsekwencji oznacza dla niej utratę prawa jazdy - relacjonują mundurowi.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ełk. O włos od wypadku

Niewiele brakowało, a doszłoby do wypadku. Osoby przechodzące przez przejście dla pieszych w ostatniej chwili przedostały się w bezpieczne miejsce.

W tym przypadku na szczęście nikt nie ucierpiał. Jednak widać, jak groźne sytuacje na drogach może powodować chwila nieuwagi i rozkojarzenia - spostrzega policja.

Z kierowcami, którzy doprowadzają do groźnych sytuacji, może walczyć tak naprawdę każdy. Policja zachęca do zgłaszania incydentów drogowych za pośrednictwem specjalnego maila.

Każdy przypadek groźnego zachowania uczestnika ruchu drogowego na drodze można zgłosić policjantom, m.in. za pośrednictwem skrzynki mailowej STOPAGRESJIDROGOWEJ@OL.POLICJA.GOV.PL. Do przesłanego maila ze szczegółową informacją można dołączyć nagrania lub zdjęcia - informują mundurowi.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić