aktualizacja 

Policjanci przyłapani na drodze. Wszystko się nagrało, ludzie oburzeni

241

W internecie furorę robi filmik, na którym widać jak policyjny radiowóz łamie przepisy ruchu drogowego. Zwykły kierowca za takie wykroczenie dostałby 15 punktów karnych oraz 1,5 tysiąca złotych mandatu. Nagranie udostępniono na popularnym kanale "Stop Cham".

Policjanci przyłapani na drodze. Wszystko się nagrało, ludzie oburzeni
Kierowca nagrał jak policja łamie przepisy. Dostałby ogromny mandat (YouTube)

Do sieci regularnie trafiają nagrania z polskich ulic, na których widać, jak kierowcy popełniają wykroczenia drogowe. Tym razem opublikowane zostało wideo, na którym to policja łamie przepisy.

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi to jedna z najbardziej niebezpiecznych sytuacji. Grożą za to surowe kary. Zgodnie z obowiązującym obecnie taryfikatorem za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem grozi mandat karny w wysokości 1500 zł. Co więcej, za każdy taki wybryk konto kierowcy zostanie obciążone 15 punktami.

Z obowiązujących przepisów nic nie zrobiła sobie policja. Jak widzimy na nagraniu, które zostało udostępnione na popularnym profilu "Stop Cham", mundurowi postanowili wyprzedzić auto lewą stroną, tuż przed przejściem dla pieszych. Gdyby na przejściu znajdowali się ludzie, mogłoby dojść do tragedii.

Nic dziwnego, że pod filmem na YouTube pojawił się ogrom komentarzy. Internauci nie zostawiają na policjantach suchej nitki, podkreślając, że mundurowi powinni świecić przykładem dla innych uczestników ruchu drogowego.

I wyobrazić sobie, że ci ludzie wymagają od nas przestrzegania prawa - pisze internauta. - Przekraczanie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w jednym. Znowu - dodaje kolejny użytkownik.

Grozi surowy mandat

Wykroczenie to jest jednym z tych, które podlega tzw. recydywie. Gdy przepis złamiemy po raz pierwszy, zapłacimy mandat w wysokości 1500 zł oraz dostaniemy 15 punktów karnych. Zaś jego ponowne naruszenie grozi już 3000 zł kary.

Zobacz także: Paulina Młynarska o dzieciństwie. "Wszystko w życiu jest po coś"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić