Tychy. Fabryka Fiata zawiesza produkcję. Wystąpiły niespodziewane problemy

18

Dyrekcja fabryki w Tychach poinformowała o zawieszeniu produkcji samochodów. Wiadomo już, że przerwa może potrwać nawet kilka tygodni! Co się stało?

Tychy. Fabryka Fiata zawiesza produkcję. Wystąpiły niespodziewane problemy
Fabryka Fiata (Getty Images)

Informację o wstrzymaniu działalności tyskich zakładów podała grupa Automotive Suppliers, do której należy ta fabryka. Jak przekazuje serwis moto.rp.pl, powodem są "nagłe i nieoczekiwane okoliczności związane z dostawami komponentów do produkcji samochodów".

Na razie ustalono z Zakładowymi Organizacjami Związkowymi, że okres od 5 do 9 lipca będzie wolny od pracy. Zdecydowano również, że dni 14, 21 i 28 sierpnia oraz 4 i 11 września br. będą roboczymi.

To jednak nie wszystko. Doprecyzowano, że 1 i 2 lipca br. były wolne od pracy, a 18 i 25 września br. będą dniami roboczymi.

W okresie od 12 do 16 lipca br., w przypadku niemożności uruchomienia produkcji samochodów, pracodawca będzie sukcesywnie ogłaszał dni przestoju. W przypadkach przerw w pracy przez pracownika - jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy - przysługiwać będzie wynagrodzenie za czas przestoju określone w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy FCA Poland S.A. - podano w nocie do pracowników.

Fabryka Fiata zawiesza produkcję. Co z wynagrodzeniami?

Jeżeli produkcji nie uda się uruchomić w okresie od 19 do 23 lipca, to wówczas pracownicy otrzymają urlop zbiorowy w miejsce planowanego urlopu zbiorowego w grudniu br.

Co ważne pracownikom zatrudnionym na stanowiskach robotniczych otrzymujących wynagrodzenie zasadnicze określone stawką godzinową wraz z wynagrodzeniem za lipiec br. zostanie zaliczkowo wypłacone wynagrodzenie. Będzie ono w wysokości opłaty przestojowej za każdy dzień wolny od pracy - zaznacza moto.rp.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić