o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Zaostrzenie przepisów ruchu drogowego tylko dla tych kierowców

183
Podziel się

Piraci drogowi mieli tracić prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym. Rząd jednak się z tego wycofał, choć statystyki pokazują, że problem jest bardzo poważny.

Zaostrzenie przepisów ruchu drogowego tylko dla tych kierowców
Nowe przepisy dla kierowców nie będą tak drastyczne (Unsplash.com)
bErHfVoB

Ostatnio sporo się dzieje w kwestii zmian w przepisach drogowych. Niedługo wejdzie w życie ustawa opracowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zmieni się wiele, ale nie będzie aż tak surowych rozwiązań, jak planowano.

Zmiana przepisów dla kierowców

Rząd miał ambitny plan na walkę z piratami drogowymi. Przekroczysz prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym? Tracisz prawo jazdy. Tak samo złamiesz przepisy w terenie niezabudowanym? Także zostajesz pozbawiony dokumentu.

bErHfVoD

Tak jednak będzie tylko częściowo. Politycy postanowili zrezygnować z odbierania prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym. To oznacza, że nadal za to będzie grozić jedynie mandat i punkty karne.

- Powód jest prozaiczny - rząd najwyraźniej uznał argument, że to nadmiernie obciążyłoby starostów, którzy wydają decyzje o zatrzymaniu prawa jazdy. Gdyby to rozwiązanie weszło w życie, to liczba decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy wzrosłaby o ok. 40 tys. spraw rocznie - pisze "Rzeczpospolita".
bErHfVoJ
Zobacz także: Nietypowe sytuacje na drodze. Policjant tłumaczy, co grozi kierowcom

Problem w tym, że statystyki wyraźnie pokazują, że sprawa jest poważna i wymaga surowych rozwiązań.wypadkach w terenie niezabudowanym ginie aż 60 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErHfVpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(183)
Nick
8 miesięcy temu
Kombinują jak Ty kase zarobic
Janek
8 miesięcy temu
a dlaczego mają tracić prawo jazdy??Piewsze tak duże przekroczenie predkośći mandat 1500 zł.Drugie 7500 zł,trzecie 35 tys zł ,czwarte 70 tys itd.Na pewno poskutkuje.
Ochrona
8 miesięcy temu
pędzących polityków i bogatych ludzi!!! Jest 380 gin i miast razem, czyli byłoby pow 105 spraw statystycznie na urząd...:))) Jaja sobie robią!!!
bErHfVpf
ret
8 miesięcy temu
Rząd dobrze wie, im szybciej jedziesz, więcej spalisz, więcej wpada do czarnej dziury budżetu ;) I tak po ekspresówkach mało kto jeździ przepisowe 120. A jaka jest różnica w jeździe dwupasmową S-ką vs autostradą?
Uuuu
8 miesięcy temu
Podniescie kary dla pieszych!!!!!
Wojto
8 miesięcy temu
Niech podniosą limit do 180km/h na autostradzie i 160 na drogach expresowych. Krajówki 140. I nikt nie będzie nerwowy, ruch szybki i płynny, drogi mamy dobre, a co co jeżdżą jak sieroty to na autobus.
Kasaas
8 miesięcy temu
Jakby stracili auta nie było by podatków za benzynę, auta itp. więc nie było by kasy, głupi nie są, a czemu pieszy ze smartfonem nie dostanie surowej kary?
Mniej głupi
8 miesięcy temu
Jak rozumiem 40% ofiar śmiertelnych przeżywa.
50+
8 miesięcy temu
Od dawna uważam że piesi powinni robić prawo chodu !.
???
8 miesięcy temu
W terenie niezabudowanym ginie aż 60 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych.
nori
8 miesięcy temu
Diabli tam ze starostami ! Należy patrzeć przez pryzmat , o ile więcej kasy z mandatów można odprowadzić do Rydzyka .
łysy z pol
8 miesięcy temu
Zrobić sygnalizację na radar .Jak przekroczy się prędkosć zapala się czerwone .To proste . A zabierać prawa jazdy za drugim razem
cousine
8 miesięcy temu
W krajach skandynawskich przekroczenie prędkości o 100% jest przestępstwem i podlega karze więzienia.
bErHfVoX
Niby kierowca
8 miesięcy temu
Jak zatrzymać pojazd gdy jest bardzo ślizg?A pieszy wybiega na przejście bo ma pierwszeństwo przed pojazdem?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić