o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
RC
|

Każdy kierowca powinien wiedzieć! Ważne zmiany od soboty

12
Podziel się

Kierowca już nie będzie musiał się obawiać, gdy zapomni zabrać ze sobą prawa jazdy. Od soboty nie będzie obowiązku posiadania przy sobie tego dokumentu.

Każdy kierowca powinien wiedzieć! Ważne zmiany od soboty
Zdj. ilustracyjne (Wikimedia Commons, Hans-Petter Fjeld)
bErGEfvV

Od dwóch lat nie ma już obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC samochodu. W przypadku kontroli policjanci wszelkie dane znajdą w elektronicznym rejestrze. Na tym jednak nie koniec, bo wielkimi krokami nadchodzi kolejne udogodnienie.

Za kierownicę bez prawa jazdy. Już od soboty!

Od soboty 5 grudnia taka sama zasada będzie obowiązywać w przypadku prawa jazdy. Tradycyjny dokument może zostać w domu, bo wszystkie nasze dane znajdą się w Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK).

bErGEfvX

Chętni mogą jednak na telefonie zainstalować aplikację mPrawo Jazdy. Wówczas można okazać elektroniczny dokument. To jednak nie jest konieczne.

Przy wątpliwościach podczas kontroli uprawnień, przy kolizjach i innych zdarzeniach losowych kierowca będzie musiał podać tylko numer PESEL - mówi w portalu prawo.pl Karol Witkowski z drogówki w Białymstoku.
bErGEfwd
Zobacz także: Koniec obowiązku wożenia przy sobie prawa jazdy. Łatwiej dla kierowców, dla policji bez zmian

Trzeba jednak mieć na uwadze, że kierowca musi mieć wyrobione tradycyjne prawo jazdy. Zmienia się jedynie to, że w trakcie kierowania pojazdem nie trzeba mieć dokumentu przy sobie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErGEfwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Johny Walker
8 miesięcy temu
Nareszcie ktoś ,,odkrył Amerykę" albo zerżnął pomysł od Angoli gdzie to działa od 40-stu lat,WOW!
bobo
8 miesięcy temu
Ale, trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.Więc jaka to wielka różnica?
invalida
8 miesięcy temu
Następna w kolejce do rozwiązania to sprawa parkowania na kopercie "niepełnosprawności" i bezczelne holowanie z tego miejsca w nieznane. Można zapomnieć równie dobrze wyłożyć uprawnienia do tego miejsca jak i prawa jazdy i co ma zrobić niesprawny, upośledzony, gdy wyjdzie na ulicę i nie ma samochodu, jak tu nie wyć do biura cyfryzacji i politykierstwa dziwacznych zwyczajów w pisaniu prawa. Przecież to nawet ekologiczne z punktu widzenia wielkiego miasta, by nie angażować dodatkowych aut spalinowych i toczyć je po zatłoczonych ulicach. Powinien grozić mandat wielokrotnie większy od kosztów holowania do obcego parkingu i opłaty za to miejsce dla osoby, która nie ma uprawnień i jest zwyczajnym chamem i oszustem. Jeśli w najkrótszym czasie przedstawi dokument lub zadzwoni zapewniwszy,że takowy posiada i zgłosi się we wskazane miejsce, najbliższe swemu miejscu zamieszkania powinno odstępować się od egzekucji. Mając kartę niepełnosprawny może również wynająć obcy samochód i tu już łatwiej o pomyłkę. Jest rejestr pojazdów i łatwo namierzyć kierowcę. Powinien wtedy znać zleceniodawcę, jego dane. W większości przypadków są to przyjaciele lub rodzina. Z błędu, gapiostwa czyni się wykroczenie, stan totalnej bezradności, bezkarności interpretujących i stosu nerwów dla wszystkich stron. W prawie o ruchu drogowym pisze się o dochodach gminy z tego typu działalności. Absurd goni absurd. I tylko koni żal.
bErGEfwz
ELA
8 miesięcy temu
Kolejne wymyślone bzdury
qqqq
8 miesięcy temu
Nie masz dokumentów przy sobie? W razie kolizji jedynym rozwiązaniem jest wezwanie policji. I mandat dla sprawcy.
Hans
8 miesięcy temu
W Ameryce to paliwo w galonach sprzedają. Dlatego można płacić kartą
Gosc
8 miesięcy temu
Jeszcze trochę i dogonimy kraje trzeciego świata w stanach płaciłem karta przy dystrybutorze za paliwo 23 lata temu w Polsce tego jeszcze nie spotkałem
oooooo
8 miesięcy temu
a to było potrzebne prawo jazdy ze by muc jeździć samochodem nigdy nie miałem prawka i nie zamierzam mieć a jeżdżę już 25 lat
Fcky
8 miesięcy temu
RC brawo za szybkość kasowania komentarzy! Oby tak dalej
Bla bla
8 miesięcy temu
Jeździłem 6 lat bez prawka i teraz gdy już mam to prawko, to znów będę jeździł bez prawka :)
marek
8 miesięcy temu
a ja nie mam prawa do jazdy
🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍...
8 miesięcy temu
No co Ty piszesz🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić