Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Zmiany od 1 stycznia. Chciał "przetestować" nowe auto. Stracił prawko

98
Podziel się:

Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kierowcy już na własnej skórze odczuli zmiany. Mężczyzna z Łodzi musi zapłacić 2,5 tys. zł, a do tego stracił prawo jazdy. Policjantom tłumaczył, że chciał "przetestować" nowe auto.

Zmiany od 1 stycznia. Chciał "przetestować" nowe auto. Stracił prawko
Sypią się mandaty. Kierowca z Łodzi za przekroczenie prędkości został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tys. zł (PAP, Facebook)

Kierowcy, którzy znacznie przekroczą dozwoloną prędkość, muszą od 1 stycznia głębiej sięgnąć do kieszeni. Najważniejsze zmiany od nowego roku to podwyżka wysokości grzywny, jaką może ukarać policja w drodze mandatu - nawet do 5 tys. zł (wcześniej było to 500 zł). Policja będzie też mogła wpisać 15 punktów karnych.

To oczywiście nie koniec zmian. W przypadku skierowania sprawy do sądu, zamiast grzywny w wysokości najwyżej 5000 zł, teraz musimy być gotowi na kary sięgające nawet 30 tys. zł.

Zgodnie z nowymi zasadami mandat za przekroczenie prędkości do 30 km/h wyniesie do 400 zł. Przy przekroczeniu prędkości od 31 do 40 km/h zapłacimy co najmniej 800 zł, a dalej - o 41-50 km/h - 1000 zł; o 51-60 km/h - 1500 zł; o 61-70 km/h - 2000 zł; o 71 km/h i więcej - 2500 zł. Kwoty te wzrosną dwukrotnie w przypadku recydywy.

Już pierwszego dnia obowiązywania przepisów policjanci z Warszawy nałożyli na kierowców sporo mandatów w wysokości od 1,5 do 2,5 tys. zł, co skutkowało także zabraniem prawa jazdy.

Chciał "przetestować" auto. Stracił prawko

Podobna sytuacja miała miejsce także w Łodzi. Podczas kontroli statycznej uwagę policjantów wrócił poruszający się z dużą prędkością od ulicy Milionowej seat leon. Pomiar wskazał 144 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Zatrzymany kierowca wielokrotnie był notowany za przekroczenia prędkości, a pod koniec ubiegłego roku dopiero odzyskał zatrzymane prawo jazdy. Policjantom swoje zachowanie tłumaczył kupnem nowego samochodu i chęcią jego "przetestowania". Zatrzymano mu ponownie prawo jazdy oraz ukarano mandatem w wysokości 2500 zł. Dostał też 10 punktów karnych.

Zobacz także: Nowy Rok 2022 powitany w Australii. Spektakularny pokaz fajerwerków w Sydney
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(98)
jerry
6 miesięcy temu
Na autostradzie miedzy Hamburgiem a Berlinem na terenie dawnej DDR bylo ograniczenie do 100km/h. I nikt doslownie nikt nie jechal szybciej.Wszyscy sie bali policji w DDR.
Marcysia 68
6 miesięcy temu
Bardzo dobrze i tak powinno być już wcześniej, może dzięki temu kierowcy zaczyna jeżdzić bezpieczniej.
🙈🙈🙈
6 miesięcy temu
Ludzie zubożeja juz do końca.
Zlodziejstwo
6 miesięcy temu
Za stluczke mandat 1000 zl !!!!! Kierowcy beda teraz kurami znoszacymi zlote jaja i to doslownie.
ola
6 miesięcy temu
Takie mandaty to powinny być dla polityków i celebrytów którzy zarabiają po 100 tys. a nie dla kogoś co ma 2 tys. na miesiąc CHORE PRZEPISY. Rozdają nasze pieniądze nierobom, żeby robili kolejne nieroby a my mamy pracować na miskę ryżu
asc
6 miesięcy temu
ja się cieszę, większość z was to Qwy czujące się Bogami na drodze..
Końradzio
6 miesięcy temu
"Ofiara" nowego taryfikatora. Dla łodzianina nie było litości""-- aa czemu nie potraktowano tak samo, te kłamstwo chodzące na krótkich nóżkach?! tego sekretarza głównego ePiSKKopatu,towarzysza jaro? i jego kierowcę??!! podobnie czemu to Witek nie ukarano i jej kierowcę?!
POLAK
6 miesięcy temu
Mogą go cmoknąć. Poczeka 3 lata i anulują. Powinni zatrzymać prawko i auto na poczet grożącej kary. A poza tym I tak będzie jeździł i będzie w ten sposób jeszcze bardziej niebezpieczny dla innych. Przecież już z opisu widać że w tej kwestii to zgniły recydywa i potencjalny zabójca. Eliminować takich z dróg. Okazuje się że nie wszyscy mogą używać wszystkiego, no ale taka jest pseudo demokracja .
Mirek
6 miesięcy temu
Bardzo dobrze że mandaty podrożały bo to co się dzieje na drogach to tragedia
Artur
6 miesięcy temu
Dotychczasowe przepisy były wystarczające.
dzako
6 miesięcy temu
Panie prezydęcie podpisał pan nowe przepisy a ma pan pojęcie że każdy kierowca jest pieszym ale nie każdy pieszy jest kierowcą tylko w wielu przypadkach idiotą robiącym pogaduszki przy przejściu ,często rzuca się na auto ,czemu nie ma jasnego przepisu PIESZY POWINIEN SIĘ ZATRZYMAĆ PRZY SKRAJU PRZEJŚCIA i to będzie sygnał dla kierowcy że musi sie zatrzymać bo to co pan podpisał robi z kierowcy jasnowidza wejdzie nie wejdzie oto jest pytanie!!!!!!to samo dotyczy się cyklistów którzy zamiast ze ścieżki korzystają z jezdni ,ludzi bez odblasków idących środkiem jezdni tam POLICJA nie potrafi interweniować -a sumy za mandaty powinny być uzależnione od dochodu a nie z kosmosu /Pomyśl Duda większość na etacie zarabia 2200 dostanie 5 tyś mandatu co się stanie ????mamy za mało więzień....alkohol znowu został potraktowany ulgowo a tam właśnie powinno być drogo no i wisienka na torcie kumulacja raz płacisz popełniasz kolejny raz masz podwójnie ale to chyba nie jest zgodne z konstytucja i prawem no i PUNKTY liczone od momentu zapłaty za mandat -I TO JEST WŁAŚNIE DBANIE O BEZPIECZEŃSTWO LUDZIE NIECH GINĄ KASA KASA TO JEST PRIORYTET
ANTY MILICJAN...
6 miesięcy temu
Rodacy! ,,kij zawsze ma dwa końce,, , wzywam Was , by nagrywać wszelkie wykroczenia , oraz przestępstwa, jakimi są przekroczenia uprawnień, których dopuszczają się obecni funkcjonariusze Polskiej policji, by następnie obe materiały przekazywać odpowiednim dla miejsca zdarzenia prokuratur! Mam ma myśli nie tylko nieprawidłowości, jakich dopymuszczaja się podczas służb, ale również i nie będą na nich, każdy w swojej miejscowości, na osiedlu, więc kto jest policjantem, więc należy nagrywać, jak łamią przepisy, nawet gdy przechodzą przez jezdnię w miejscu do tego nie wyznaczonym, gdy parkują pojazdy niezgodnie z przepisami, KAZDE WYKROCZENIE DOKUMENTOWAĆ, PRZEKAZYWAĆ PROKURATUROM, NAGŁASIAĆ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH , OCZYWISCIE Z ZACHOWANIEM ZGODNYM Z RODO. Nie pozostańmy im dłużni!
Ex resortowy.
6 miesięcy temu
Często jestem w miejscowości Sejny na Podlasiu, dziś też byłem, to mała miejscowość, najmniejsze miasto powiatowe w Polsce, którego główną centralna część moża obejść w 20 min. Ciekawość moja zawsze wzbudzała ilość policyjnych patroli zmotoryzowanych w tym spokojnym miasteczku,dosłownie z każdej uliczki wyjeżdżał radiowóz, tak jest zawsze,kazdego dla gdy tylko spaceruje. Dziś zaobserwowałem, jak niebieskie DRANIE krążyły jak sępy, to czając się za rogami budynków obok przejść dla pieszych , to krążąc w kilka radiowozów po centrom tego miasteczka , koło przejść dla pieszych, byle tylko UPOLOWAĆ JAKIEGOŚ ROZTARGNIOEGO KIEROWCĘ, by wcisnąć mu mandat wedle nowego WRĘCZ ROZBÓJNICZEGO taryfikatora. Było to celowo zaplanowane działanie, nigdy w żadnym mieście w Polsce,a w szczególności w tak małym miasteczku, spokojnym , a podróżuje dużo po kraju , nie widziałem tylu patrolujących, kręconych się,,w kółko,, , marnujących paliwo za pieniądze podatników radiowozów! Uważam, że komendant Główny Polskiej policji powinien zabronić tego procederu, traktowania pojazdów służbowych, jako maszyn do zabijaia czasu podczas służb! Uważam, że tych darmozjadów wożących się za nasze pieniądze,należało by wysłać celem patrolowania granicy z Białorusią!!!!
Jurek
6 miesięcy temu
Dla bezpieczeństwa odbierać prawko i samochód. Chyba, że państwu zależy na kasie nie na bezpieczeństwie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić