Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Zna ją cała Polska. Po latach przyznała, że nie umiała odmawiać mężczyznom

217

Krystyna Podleska to postać kultowa. Zapisała się w historii polskiego kina. Największą popularność przyniosła aktorce rola kochanki Ryszarda Ochódzkiego w "Misiu" Stanisława Barei. Choć od 30 lat jest żoną aktora Janusza Szydłowskiego, lubi wracać wspomnieniami do swoich dwóch poprzednich małżeństw. Przyznaje też, że nie umiała odmawiać mężczyznom.

Zna ją cała Polska. Po latach przyznała, że nie umiała odmawiać mężczyznom
Krystyna Podleska w filmie "Miś" (Materiały prasowe)

Krystyna Podleska to aktorka, którą pamiętają wszyscy fani "Misia". Aktorka wcieliła się w nim w rolę kochanki Ryszarda Ochódzkiego.

Później bezskutecznie próbowała zrobić karierę w Anglii. W tym celu przybrała nawet pseudonim Christine Paul.

"Wiem, że się podobałam"

74-latka od 30 lat jest szczęśliwą żoną aktora Janusza Szydłowskiego. Na ślubnym kobiercu stawała jednak aż trzy razy. Była też w wielu nieformalnych związkach.

Jak sama wspomina, była "zabawowa". - Lubiłam tańczyć, chodziłam do dyskotek, na prywatki. Jednym słowem - szalałam. Nigdy nie miałam takich marzeń, żeby się szybko ustatkować i mieć męża, dzieci, dom - powiedziała Klaudii Iwanickiej, która niedawno spisała jej wspomnienia.

Pierwszym mężczyzną, któremu udało się zaprowadzić ją do ołtarza był Janusz "Jancyk" Różycki. Był malarzem i szermierzem, który dwukrotnie startował w barwach Polski w igrzyskach olimpijskich.

Poznaliśmy się w latach 70., kiedy byłam w Polsce na zdjęciach do "Barw ochronnych" Zanussiego. Był szalenie przystojny, wysportowany i miał fajne poczucie humoru. Było z nim wesoło. Po ślubie przyjechał do mnie do Londynu - opowiadała, jak podaje "Plotek"

Jacek Kasprzyk był drugim mężem aktorki. Podleska żartuje, że jak stał na podium dyrygenckim i podnosił ręce do góry, to mdlała z wrażenia.

Szczęście odnalazła jednak dopiero przy aktorze i dyrektorze krakowskich teatrów Bagatela i STU, a obecnie Teatru Variété, Jacku Szydłowskim. Pobrali się 24 lata temu, a są razem od 30.

Przez parę lat żyliśmy w Anglii na kocią łapę. Związaliśmy się jako dojrzali ludzie. Jestem czwartą żoną Janusza, on moim trzecim mężem - opowiadała aktorka w rozmowie z "Panią".

74-letnia aktorka przyznaje dziś, że gdyby chciała, byłaby żoną jeszcze co najmniej trzech panów. Wśród nich są aktor John Mouldera-Browna, angielskiego producenta filmowego, którego nazwiska nie chce jednak zdradzić, oraz... Janusza Głowackiego. Ciekawa historia?

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić