Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
DSM
|

Daniel Martyniuk usłyszał wyrok. Nic już nie może zrobić

34
Podziel się

Sąd okręgowy w Białymstoku utrzymał karę więzienia w zawieszeniu, grzywnę oraz czasowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Daniel Martyniuk usłyszał wyrok we wtorek. 32-letni syn gwiazdy disco polo był oskarżony o naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Daniel Martyniuk usłyszał wyrok. Nic już nie może zrobić
Daniel Martyniuk usłyszał wyrok. Gorzkie słowa sędzi (Instagram)
bFdPXijV

"Wyrok jest sprawiedliwy i uczciwy". To usłyszał w białostockim sądzie Daniel Martyniuk, który ubiegał się o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów. Przypomnijmy: Martyniuk został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tys. zł grzywny oraz 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Daniel Martyniuk argumentował, że kara utrudnia mu wykonywanie niedawno podjętej pracy, a także utrzymywanie kontaktów z małą córką. Oskarżony w sądzie pierwszej instancji mówił, że naruszył zakaz prowadzenia samochodu, ponieważ był przyzwyczajony do "wygodnickiego życia", poruszania się autem, a jazda pociągiem bardzo mu nie odpowiada.

Sędzia mówi wprost. Właśnie o to chodzi

Marzanna Chojnowska podkreśliła, że kara ma być na tyle dotkliwa dla skazanego, by zmusić go do przemyślenia swojego postępowania i zniechęcić go do dalszego łamania prawa. Sędzia stanowczo zaprzeczyła, by wyrok był dla Martyniuka krzywdzący.

bFdPXijX
Być może będzie pan musiał przyzwyczaić się i do tej nielubianej jazdy pociągiem (...). Ale orzeczony zakaz jest tylko i wyłącznie utrudnieniem w pana przyszłym życiu. Nie uniemożliwia panu dalszego rozwoju zawodowego (chodzi o pracę marynarza - PAP), nie utrudnia kontaktów z córką, a tylko i wyłącznie będzie wymagał podjęcia większych starań z pańskiej strony i zrezygnowania z komfortu dojazdu samochodem przez siebie kierowanym - powiedziała sędzia Chojnowska, cytowana przez PAP.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdPXiky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
EWA
miesiąc temu
Uważam ,ze wyrok jest zbyt niski i absolutnie nie powinny to być ,tzw . zawiasy .Prawo jazdy powinno być odebrane dożywotnio . Całkowita porażka rodziców . Ich syn był chowany ,a nie wychowywany .
jaco
miesiąc temu
mop z wiaderkiem na kółkach do mycia pokładu statku też jest pojazdem mechanicznym. Więc martyniuk... kiepsko widzę twój rozwój zawodowy majtka pokładowego
nie zadowolon...
miesiąc temu
Więcej za jazdę rowerem mimo zakazu dają.
bFdPXikz
yeti
miesiąc temu
Powinno byc Daniel syn Zenona
tenitamten
miesiąc temu
Co Ty krolu zloty
sien
miesiąc temu
Wszystko przez te oczy zielone.
On i ja
miesiąc temu
Przecież batonika nie ukradł ze sklepu wszyscy Polacy pamiętamy tamten wyrok.
Garusy
miesiąc temu
Spoko, w końcu przywalą ci bez zawiasów. A wtedy, jak trafisz do naszego "sanatorium" w Białołęce,godnie cię obsłużymy - jak się będziesz po mydło schylał!
Patriota
miesiąc temu
Eee... Tam. Poradzi sobie
Sidney 68
miesiąc temu
O ile pamiętam to on był wiele razy nagrywany gdy jeździł pijany bez prawka. Sam tym się chwalił. A tu taki dziwny wyrok ? A gdzie skierowanie z sądu na odwyk ? Zawiasy to za mało. Zwykły Kowalski za podobne wyczyny kilka lat by odsiedział. Coś tam dostał ale moim zdaniem sporo za mało !
SzalonyBiałyW...
miesiąc temu
Skoro ma wyrok w zawiasach a złamał prawo prowadząc pojazd mimo zakazu to dlaczego mu nie odwiesili zawiasów i nie poszedł siedzieć.?
Haste
miesiąc temu
brawa dla sędziny za niezawisłość.
Leo
miesiąc temu
Jestem przekonany, że będzie jeździł w dalszym ciągu. To tylko kwestia czasu, że kogoś po pijaku zabije. Darwin przewidział, że najgłupsze jednostki same eliminują się ze społeczeństwa.
bFdPXikr
...
miesiąc temu
Niech zatrudnieni szofera lub jeździ taksówką lub innym bólem czy uberem jak mu pociągi nie odpowiadają. Zawsze może też jeździć rowerem lub na hulajnodze... ewentualnie piechotą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić