Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Eurowizja 2023 nie odbędzie się w Ukrainie. Wskazano NOWY kraj

Europejska Unia Nadawców w wydanym właśnie oświadczeniu przekazała, że konkurs Eurowizji w 2023 roku nie odbędzie się w Ukrainie, mimo że w tegorocznych eliminacjach wygrał właśnie ten kraj. Zgodnie z treścią komunikatu, organizator prowadzi rozmowy z brytyjską telewizją.

Eurowizja 2023 nie odbędzie się w Ukrainie. Wskazano NOWY kraj
Kalush Orchestra - zespół, który wygrał Eurowizję 2022 (PAP)

Radość Ukraińców, gdy zespół Kalush Orchestra wygrał tegoroczną Eurowizję, była nie do opisania. Zwycięstwo to można określić promykiem nadziei w tym trudnym dla naszych wschodnich sąsiadów czasie, gdy zmagają się z wojną na swojej ziemi.

Po wygranej Ukrainy zaczęły naturalnie pojawiać się pytania: gdzie odbędzie się konkurs, skoro wojna trwa i nie jest wykluczone, że i w 2013 będzie trwać. Europejska Unia Nadawców (EBU) poinformowała, że Ukraina nie zorganizuje Eurowizji 2023. Wszystko dlatego, że zdaniem organizacji "kraj nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa".

Po obiektywnej analizie Grupa Referencyjna EBU z głębokim żalem stwierdziła, że ​​w obecnych okolicznościach telewizja ukraińska nie może zagwarantować bezpieczeństwa i zapewnić gwarancji operacyjnych wymaganych od nadawcy do organizacji i produkcji konkursu zgodnie z jego regulaminem - napisano.

Wiadomo natomiast, gdzie najprawdopodobniej odbędzie się przyszłoroczny konkurs. Organizator jest właśnie w fazie rozmów z brytyjską telewizją. W tym roku to właśnie Brytyjczycy zajęli 2. miejsce.

Zgodnie z regulaminem i w celu zapewnienia ciągłości wydarzenia, EBU rozpocznie teraz rozmowy z telewizją BBC, jako tegorocznym zdobywcą drugiego miejsca, na temat potencjalnego bycia gospodarzem Eurowizji 2023 w Wielkiej Brytanii - dodano.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić