Kuba Wojewódzki o zespole Downa. "Synonim patocelebryty"

5

Kuba Wojewódzki znów wywołał potężną burzę. Tym razem król TVN-u naraził się opinii publicznej za żart z zespołu Downa. Nie brakuje opinii, że celebryta powinien przeprosić.

Kuba Wojewódzki o zespole Downa. "Synonim patocelebryty"
Kuba Wojewódzki (AKPA, AKPA)

Kuba Wojewódzki jest uznawany za bardzo kontrowersyjną postać. "Król TVN-u" znów sprawił, że jest o nim głośno. Powodów do dumy jednak nie ma, bo wiele osób uważa, że Wojewódzki obraził ludzi z zespołem Downa.

Ostatnio prezenter rozmawiał w programie "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski" z Agatą Kuleszą. W pewnym momencie nawiązał do tego, jakimi samochodami jeździła w przeszłości. - Ale nie wstyd ci trochę tego Kangoo, tak z perspektywy? - pytał współprowadzący audycję Piotr Kędzierski. - Jezu, naprawdę myślicie, że mnie to określa? - odparła aktorka.

To jest auto z zespołem Downa, no pewnie, no - podkreślił natomiast Wojewódzki, po czym Kędzierski nie wytrzymał i parsknął śmiechem.

O sprawie zrobiło się głośno m.in. na Twitterze. Przeprosin Wojewódzkiego domaga się chociażby Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole.

Dlaczego król TVN nie przeprosił jeszcze za swoje skandaliczne słowa o "aucie z zespołem Downa"? Sądzę, że sprawa celowo zamiatana jest pod dywan - napisał.

"Kuba Wojewódzki to synonim patocelebryty"

Suchej nitki na Wojewódzkim nie zostawił też aktywista Jan Mencwel z organizacji Miasto Jest Nasze.

Kuba Wojewódzki to od dawna synonim patocelebryty. Udowodnił to kolejny raz, i to podwójnie, mówiąc Agacie Kuleszy, ze to wstyd mieć zwykły samochód jak Kangoo, bo to "auto z zespołem Downa". W normalnym kraju i normalnych mediach wyleciałby po czymś takim na mordę - grzmi na Twitterze.

Zareagowała również Fundacja im. Brata Alberta. "Jakiekolwiek żarty z osób chorych i niepełnosprawnych są skandaliczne. Tym bardziej, że rozpowszechniają je dziennikarze w mediach. TVN powinien przeprosić" - napisano.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić