Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Nowy grób Krawczyka. Słowa jego przyjaciela rozwścieczą rodzinę

424
Podziel się:

Na grobie Krzysztofa Krawczyka stanął niedawno imponujący pomnik, który wkrótce ma zostać wyposażony w panele fotowoltaiczne i odtwarzacz muzyki. Na temat nowatorskich rozwiązań wypowiedział się przyjaciel zmarłego artysty, Marian Lichtman. "Nawet Elvis Presley nie ma takiego grobu" - stwierdził w rozmowie z "Faktem" muzyk.

Nowy grób Krawczyka. Słowa jego przyjaciela rozwścieczą rodzinę
Marian Lichtman skomentował nagrobek Krawczyka (Facebook, AKPA)

W minioną sobotę na cmentarzu w Grotnikach odbyło się uroczyste poświęcenie nowego nagrobka Krzysztofa Krawczyka, którego dokonał bp Antoni Długosz. Pokaźny pomnik pełen jest symboli i odniesień do życia i twórczości artysty. Pomiędzy płytami nagrobnymi stanął krzyż świadczący o wielkiej wierze zmarłego muzyka.

To jeszcze nie wszystko. Jak podawał "Super Express", w planach jest także montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie w przyszłości zasilać reflektor oświetlający nagrobek oraz odtwarzacz, z którego mają rozbrzmiewać największe hity Krawczyka oraz jego ulubione psalmy odegrane na skrzypcach.

Lichtman komentuje nagrobek Krawczyka

Podczas sobotniej uroczystości nie był obecny wieloletni przyjaciel muzyka i współzałożyciel zespołu Trubadurzy Marian Lichtman. Powodem jest jego konflikt z byłym menedżerem gwiazdy Andrzejem Kosmalą, który nasilił się po śmierci artysty. W rozmowie z "Faktem" Lichtman zdradził, że nie widział jeszcze osobiście nowego pomnika, ale zamierza go odwiedzić, gdy przy grobie będzie spokojniej.

Jeszcze nie zdążyłem odwiedzić grobu Krzysztofa Krawczyka z nowym nagrobkiem, ale oczywiście mamy w planie odwiedziny na cmentarzu. Ale zrobimy to nieco później, wtedy kiedy będziemy mogli być tam sami, kiedy nie będzie tam tłumu ludzi i takiego rozgłosu - powiedział "Faktowi".

Muzyk widział jednak nowy nagrobek na zdjęciach. Jak stwierdził, pomnik nie do końca mu się podoba, on sam miał inną wizję na temat wyglądu miejsca spoczynku przyjaciela.

Nowy nagrobek nie jest w moim guście, ale szanuje, że powstał. Krzysztofowi Krawczykowi taki grób po prostu się należy. Niewłaściwym jest wymienianie teraz swoich uwag, ale ten nagrobek nie jest po prostu w moim stylu. Wyobrażałem sobie inny grób Krzysztofa – wyznał Lichtman.

Muzyka nad grobem Krawczyka. Lichtman: "Kuriozalne"

Marian Lichtman odniósł się także do pomysłu muzyki wybrzmiewającej przy grobie gwiazdy polskiej estrady. Nie ukrywał, że ma w tej kwestii mieszane uczucia. - Wiadomo, że cmentarz jest miejscem ciszy i zadumy. Jeśli w tym miejscu zrobi się taka dyskoteka, to uważam, że będzie to kuriozalne. Ale ja o tym nie decyduje - powiedział "Faktowi".

Cmentarz jest miejscem ciszy, szacunku i oczywiście upamiętnienia. Nie wiadomo, jak zareagują inne osoby, odwiedzające nekropolię. Ale jeśli pan Kosmala ma tyle odwagi, to niech będzie tak, jak postanowi - stwierdził Lichtman.
Tego jeszcze na świecie nie było. Nawet Elvis Presley nie ma takiego grobu. Ale ja Krzysztofa tak szanowałem i kochałem, że jeśli to jest wszystko dla Krzysztofa, to bardzo proszę. Mnie się podoba każdy pomysł, który upamiętnia Krzysztofa i jest wyrazem szacunku do niego - dodał przyjaciel Krzysztofa Krawczyka.
Zobacz także: Izabela Janachowska wspomina imprezę u Joanny Przetakiewicz: "Wszyscy byli wcześnie zmęczeni"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(424)
Mala
rok temu
Slowa przyjaciela sa w punkt Krawczykowa z cmentarza robi wlasny folwark . Swietnie rozumiem ludzi ze sie bulwersuja odnosnie muzyki na cmentarzu .
000
rok temu
Pan Lihtman to wspaniały człowiek
Marlon B
rok temu
Kasa kasa majątki spory- niestety nikt z żywych na drugą stronę nic nie weźmie. Lichtman wydaje się być prawdziwym przyjacielem i takiego przyjaciela bym sobie życzył !
Marlon B.
rok temu
Komentarz wydaje się być zbędny
Racja
rok temu
Ławeczka z muzyką w pobliskim mieście ,to jeszcze....,ale na cmentarzu obowiązuje cisza i zaduma.
niki
rok temu
Grób jest zwyczajnie brzydki, bez gustu. Monumentalny jak większość komunistycznych budowli.
Gryft
rok temu
Niech zamontują fotowoltanike na grobie ale jak znam życie to długo tam nie będzie zaraz komuś się przyda i będzie wielki szum że profanacja grobu
nikola
rok temu
Ludzie mają rację. To już nie jest cmentarz. Profanacja, to łagodnie powiedziane.
eleonora
rok temu
Trzeba się zwrócić Do Kurii z prośbą o zmianę proboszcza w Grotnikach. Inaczej sytuacja na cmentarzu będzie eskalować. Ludzie i tak jeżdżą już do innych kościołów na msze.
Jolanta i And...
rok temu
Wczoraj sprzątaliśmy grób naszej rodziny w Grotnikach. Po powrocie do domu podjęliśmy decyzję o przeniesieniu szczątków naszych bliskich na inny cmentarz. O sytuacji jaka doprowadziła do tej decyzji powiadomimy Stolicę Apostolską. Zwrócimy się również do sądu o przysądzenie nam odszkodowania od zarządcy cmentarza za straty moralne i pokrycie kosztów związanych z ekshumacją i przeniesieniem zwłok.
368
rok temu
Niech ewa przestanie robic chierarchie bo to nie przystoi czlowiek nie zyje niech spoczywa w spokoju
Bbbbbbbbbbbbb...
rok temu
Zgadzam sie ze cmentarz jest miejscem cieszy I zadumy modlitwy za zmarlych a puszczanie muzyki rorywkowe jest inne miejsce...mam wielki szacunek dla p.Krzysztofa ale teraz nastal czas modlitwy ...
Alicja SOS
rok temu
ZAPOMNIAŁAM JESZCZE O STRAGANIE Z PŁYTAMI,zdjęciami,Itp, oraz taśmę podsłuchową, żeby nagrywać tych,co "złożeczą"pod Twoim i Waszym adresem...
Alicja Sos
rok temu
EWO ZAINSTALUJ JESZCZE MONITORING I URNĘ NA DATKI,żeby się zwróciło Twoje przedsięwzięcie!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić