Lech Wałęsa zaczepiony pod kościołem. Nawet się nie wahał

607

Lech Wałęsa regularnie uczestniczy w mszach świętych. Ostatnio znów udał się do kościoła. Obok świątyni został zaczepiony przez dziewczynkę, która prosiła o pomoc. Legendarny polityk nawet się nie wahał. Zareagował w mgnieniu oka.

Lech Wałęsa zaczepiony pod kościołem. Nawet się nie wahał
Lech Wałęsa (Getty Images, Artur Widak)

Lech Wałęsa przebywa już na emeryturze. Mimo to na brak zajęć zdecydowanie narzekać nie może. Jeździ po Polsce i różnych innych państwach, udziela wywiadów, a także przechodzi kuracje w rozmaitych ośrodkach leczniczych.

Mimo natłoku różnych obowiązków, zawsze znajduje czas na wizytę w kościele. Niejednokrotnie podkreślał poza tym, że wiara jest dla niego bardzo istotną sprawą.

Ostatnio były prezydent wystrojony w czapkę, skórzany płaszczyk, koszulkę z napisem "Konstytucja" i sportowe buty został podwieziony pod kościół. Gdy wchodził po schodach do świątyni, zatrzymała go dziewczynka w jeansach i czarnej kurtce - relacjonuje "Super Express".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaskakująca decyzja Lecha Wałęsy. Komentarz z PiS

Jednocześnie zauważono, że przy dziewczynce stał pojemniczek po serku. W pewnym momencie wyciągnęła rękę do legendy Solidarności. Tym gestem najwyraźniej poprosiła go o pomoc.

Lech Wałęsa popisał się pięknym gestem

Wałęsa nie przeszedł obok bez reakcji. Popisał się przepiękną postawą.

Noblista nie wahał się ani chwili i wręczył dziewczynce banknot. Potem wszedł do kościoła, gdzie pomodlił się na klęczniku przed ołtarzem, a potem zajął miejsce w jednej z ław - przekazał "SE".

Niewątpliwie Wałęsa pokazał, że ma wielkie serce. Jego postawa jest godna naśladowania. Jeżeli ktoś prosi o pomoc, warto go wysłuchać i - w miarę możliwości - okazać wsparcie. "SE'" wyraźnie podkreśla, że Wałęsa "nie mógł przejść obojętnie obok dziewczyny w potrzebie i podzielił się z nią pieniędzmi na tyle, na ile mógł sobie pozwolić".

Ta na pewno długo mu tego nie zapomni! - podsumowuje dziennik.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić