Ma kilka lat i takie mięśnie. "Mały Herkules" podbija sieć

25

Mały chłopiec został okrzyknięty "Mini Hulkiem" i nowym "Małym Herkulesem" ze względu na swoją niesamowitą sylwetkę. Sieć obiegły nagrania, na których chłopiec napina wyjątkowo wykształcone jak na jego wiek mięśnie. Nie jest to jednak efekt ćwiczeń.

Ma kilka lat i takie mięśnie. "Mały Herkules" podbija sieć
Chłopiec jest niezwykle umięśniony (YouTube)

Amir zyskał popularność wśród miłośników kulturystyki, gdy jego wuj udostępnił w mediach społecznościowych wideo z udziałem chłopca. Na nagraniu kilkulatek nonszalancko przechadza się po domu, napinając ogromne jak na swój wiek mięśnie.

"Młody Hulk" podbija sieć

Kiedy chłopak się napina, widać jego wyrzeźbione bicepsy, wyraziste mięśnie brzucha i szerokie plecy, niemal jak u dorosłego mężczyzny. Sylwetka dziecka nie jest jednak wynikiem ciężkiej pracy na siłowni, a rzadkiego schorzenia.

Wujek Amira wyjaśnił w udostępnionym przez siebie poście, że maluch cierpi na chorobę genetyczną zwaną zespołem zespem Seipa-Berardinelliego, związaną m.in. z hipertrofią mięśni i zanikaniem tkanki tłuszczowej. W mediach pojawiły się doniesienia, że chłopiec posiada jedynie jeden procent tkanki tłuszczowej, co jest wręcz niebezpiecznie niskim wynikiem.

W organizmie Amira brakuje także miostatyny, która jest niezbędnym białkiem, odpowiedzialnym za ograniczanie rozwoju mięśni. Jej brak może prowadzić do nadmiernej rozbudowy masy mięśniowej. To właśnie dlatego chłopiec ma tak nietypową sylwetkę.

Schorzenia jednak nie powstrzymują chłopca przed korzystaniem z życia. Amir rozwija swoje sportowe pasje, m.in. trenując karate. Entuzjasta kulturystyki Xavier Wills powiedział "The Sun", że mały Amir jest już porównywany do słynnego "Małym Herculesa" Richarda Sandraka, który w wieku ośmiu lat miał kompletny "sześciopak". On jednak formę zawdzięczał systematycznym treningom.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Bezpieczne ferie zimowe? Dr Sutkowski przekonuje do szczepień dzieci
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić