aktualizacja 

Makłowicz po latach poszedł na spotkanie do TVP. Mówi, co usłyszał

124

Robert Makłowicz to czołowy polski dziennikarz i krytyk kulinarny. Przez lata związany był z Telewizją Polską. Od dawna jednak publikuje filmy z podróży po całym świecie głównie na swoim kanale na YouTube. Zapytaliśmy go, czy po zmianie władzy otrzymał propozycję pracy w TVP. W rozmowie z o2.pl podróżnik przyznał, że odbył rozmowę w siedzibie Telewizji Publicznej. Na czym stanęło?

Makłowicz po latach poszedł na spotkanie do TVP. Mówi, co usłyszał
Robert Makłowicz. (YouTube)

Robert Makłowicz na antenie Telewizji Polskiej występował od 1998 r. Wówczas został gospodarzem programu "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". Program był emitowany przez 10 lat. Przez kolejne lata realizował program "Makłowicz w podróży". Z TVP został zwolniony wiosną 2017 r., za rządów PiS.

Od tego czasu prowadzi niezależny program w serwisie YouTube. Jego kanał subskrybuje ponad 575 tys. widzów. Pod koniec ubiegłego roku, gdy władzę w Polsce przejmował Donald Tusk, pytano Makłowicza, czy zamierza wrócić do TVP. Podróżnik podkreślał, że odpowiada mu obecny sposób publikacji i nie zamierza rezygnować z prowadzenia kanału na YouTube.

"TVP nie ma nawet finansowania"

Minęło kilka miesięcy, odkąd rozpoczęła się rewolucja w TVP. Zadzwoniliśmy do Roberta Makłowicza, by zapytać, czy dostał jakąś konkretną propozycję współpracy z Telewizją Polską.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyjątkowy wywiad z Robertem Makłowiczem. Zdradził, jak uczy się języków obcych
Odbyłem kurtuazyjną rozmowę i tyle. Były propozycje niekonkretne. Jak tu rozmawiać o propozycjach, skoro TVP nie ma nawet finansowania, wszystko jest w zawieszeniu. Bardzo mi było miło być tam po wielu latach. Było to spotkanie bardziej towarzyskie - podkreślił Robert Makłowicz w rozmowie z o2.pl.

Podróżnik i krytyk kulinarny nie zamyka się jednak całkowicie na powrót do jakiejkolwiek telewizji, nie tylko Telewizji Publicznej. - Nie wykluczam, że coś kiedyś zrobię dla jakiejś telewizji, ale na pewno nie ten format, który przeniosłem na YouTube - tłumaczy nasz rozmówca.

Makłowicz przyznał również, że zdarzyło mu się z ciekawości obejrzeć nowy program informacyjny 19:30 w TVP.

Da się to oglądać bez palpitacji serca - ocenił krótko.

Gdzie będzie można oglądać Roberta Makłowicza w kolejnych odcinkach na YouTube? Podróżnik i dziennikarz planuje odwiedzić m.in. Teneryfę, Sycylię i Bałkany. Chciałby odwiedzić też Siedmiogród, czyli krainę historyczną położoną w centralnej Rumunii.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić