aktualizacja 

Mało kto o tym wie. Tak dorabia Anita Werner

32

Anita Werner cieszy się ogromną popularnością. Można zaryzykować stwierdzenie, że to najbardziej rozpoznawalna dziennikarka TVN. Co ciekawe, pracuje nie tylko w tej stacji.

Mało kto o tym wie. Tak dorabia Anita Werner
Anita Werner (Licencjodawca, AKPA)

Anita Werner niegdyś próbowała swoich sił w roli aktorki. Po pewnym czasie uznała jednak, że lepiej związać się z dziennikarstwem. Rozpoczęła pracę w TVN24 i na początku musiała udowadniać, na co ją stać.

Skrupulatne działanie sprawiło, że stała się prawdziwą gwiazdą telewizji. Teraz rozmawia m.in. z politykami z najwyższego szczebla. Werner ma wielu fanów, którzy uważnie śledzą "Fakty" z jej udziałem.

Nie tylko TVN

Warto odnotować, że Werner pracuje nie tylko w stacji TVN. Jest bowiem również wykładowczynią Uniwersytetu Warszawskiego. Wiedzą dzieli się ze studentami Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Czego uczy podopiecznych?

Zawsze znałam swoje miejsce. Na samym początku trzymałam się z boku, bacznie obserwując i czerpiąc z rzeczywistości, która mnie otacza. Nigdy nie pchałam się na pierwszą linię. Nie próbowałam niczego wymuszać, przyspieszać. Uczyłam się, zdobywałam doświadczenie i czekałam na to, co się wydarzy. Wydaje mi się, że można to nazwać pokorą. Tłumaczę to moim studentom. Na pierwszym spotkaniu mówię: "Słuchajcie, pracuję w TVN24 już 21 lat! To tyle, ile wy macie teraz. Pamiętajcie: nic nie dzieje się od razu, to długa droga - ujawniła w wywiadzie dla "Pani".

Ta wypowiedź jasno wskazuje na to, że Werner uczy studentów nie tylko tajników zawodu dziennikarza. Wpaja im również, jak ważna jest cierpliwość czy pokora. Młodzi ludzie muszą mieć bowiem świadomość tego, że sukcesy nie przychodzą od razu, ale trzeba na nie solidnie zapracować. Anita Werner jest doskonałym dowodem na to, że wytrwałym działaniem można osiągać naprawdę znakomite efekty.

Zobacz także: Prokuratura wraca do zabójstwa sprzed lat. Ćwiąkalski: "Poważny sygnał, ale nie przesądza"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić